Filmy

i

Autor: Materiały prasowe

mocne kino

Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

2024-04-10 15:07

W dziejach kina powstało wiele filmów, których twórcy wzięli sobie za punkt honoru zmiażdżenie nas psychicznie i emocjonalnie, fundując traumę do końca życia. Dziś wyłoniłam dla was listę tego typu produkcji, po seansie których już nigdy nie będziecie tymi samymi ludźmi.

Po sieci krąży popularny cytat, w którym to George R.R. Martin miał stwierdzić, iż jego największym marzeniem było zniszczenie życia swoim czytelnikom i złamanie im serc. Jednakże nie tylko autor "Pieśni Lodu i Ognia", na podstawie której nakręcono później słynną "Grę o tron", wykazywał się wyjątkowym okrucieństwem względem swoich fanów. Historia kinematografii pamięta wiele przypadków, w których filmy dosłownie odbierały nam radość (chęć?) życia i fundowały niemałą traumę (osobiście jestem jednym z takich przypadków).

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej kontrowersyjne seriale. Które produkcje wybitnie rozwścieczyły widzów?

Choć filmów tego typu jest multum, a każdy z nas może nieco inaczej rozumieć określenie traumatyzujący film, wyłoniłam dla was 10 produkcji, które bez dwóch zdań wiodą prym na tym polu. Znajdziecie je w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy, które wywołały skandal. TOP10 najbardziej kontrowersyjnych tytułów

Sonda
Lubisz filmy naruszające twoją stefę komfortu?
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4