Johnny Depp łączy siły z Alem Pacino i polskimi scenarzystami! O czym opowie ich wspólny film?

2022-08-16 16:22 Natalia Nowecka
Modigliani: Johnny Depp łączy siły z Alem Pacino i polskimi scenarzystami
Autor: JIM LO SCALZO/AFP/East News Modigliani: Johnny Depp łączy siły z Alem Pacino i polskimi scenarzystami

Johnny Depp wyreżyseruje swój pierwszy film o 25 lat! Były gwiazdor "Piratów z Karaibów" łączy siły z Alem Pacino i dwójką polskich scenarzystów, by powołać do życia opowieść o uznanym włoskim artyście. Co już wiemy o filmie "Modigliani"?

Kariera Johnny'ego Deppa ponownie się rozkręca. Nie tak dawno temu informowaliśmy was o jego aktorskim powrocie, a teraz okazuje się, że gwiazdor stanie też za kamerą filmu "Modigliani". Wśród producentów znalazł się sam Al Pacino, a skrypt opracują polscy scenarzyści - Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski. 

Modigliani: Johnny Depp łączy siły z Alem Pacino i polskimi scenarzystami

Johnny Depp ma już na swoim koncie pierwsze doświadczenia reżyserskie. Ostatni raz stanął po drugiej stronie kamery przy filmie "Odważny" w 1997 roku. Teraz stworzy dla nas zaś opowieść o włoskim artyście Amedeo Modiglianim. Akcja rozgrywać się będzie w 1916 roku w Paryżu i przedstawi nam 48 godzin z życia uznanego malarza i rzeźbiarza, które zaważyły na jego losach i ugruntowały jego reputację w świecie sztuki. Całość oparto na sztuce teatralnej Dennisa McIntyre'a, którą na język filmowy przeniosła dwójka polskich scenarzystów, Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski. 

Wśród producentów znalazł się zaś legendarny aktor Al Pacino. Twórcy zajmują się obecnie kompletowaniem obsady, a zdjęcia mają ruszyć z początkiem 2023 roku w Europie. Przewidywana data premiery filmu "Modigliani" nie jest obecnie znana.

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?

Te filmy są klasykami kina. Widzowie je uwielbiają! Czy wszystkie dostały Oscara? [QUIZ]

Pytanie 1 z 4
Czy ten film dostał Oscara za najlepszy obraz?
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE