Colin Farrell: najlepsze role. Które filmy i seriale z jego udziałem warto obejrzeć?

i

Autor: materiały prasowe Colin Farrell: najlepsze role. Które filmy i seriale z jego udziałem warto obejrzeć?

Colin Farrell: najlepsze role. Które filmy i seriale z jego udziałem warto obejrzeć? Nie tylko „Duchy Inisherin”!

2023-03-12 16:39

Colin Farrell słynie w Hollywood zarówno ze swojego talentu aktorskiego, jak i licznych skandali, w które się wplątał za sprawą dość hulaszczego trybu życia. Dziś skupimy się jednak na tym pierwszym aspekcie jego kariery.

Colin Farrell to irlandzki aktor filmowy i telewizyjny, a prywatnie były partner i ojciec syna polskiej aktorki Alicji Bachledy-Curuś. Swoje pierwsze kroki stawiał w serialu BBC „Ballykissangel”, zaś występem w „Krainie tygrysów” z 2000 roku zapracował sobie na tytuł jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. W kolejnych latach grywał w wielu głośnych produkcjach, zarówno tych szeroko chwalonych, jak i szmirach, o których sam pewnie z chęcią by zapomniał.

CZYTAJ TAKŻE: Aktorzy, którzy nienawidzili filmów i seriali, w których zagrali

Colin Farrell: najlepsze role. Które filmy i seriale z jego udziałem warto obejrzeć?

Dziś jednak skupimy się na najlepszych aktorskich dokonaniach Colina Farrella, a tych było niemało. 2022 rok był dla niego szczególnie owocny – wystąpił w popularnym „The Batman”, gdzie zagrał kultowego antagonistę Pingwina (wkrótce powróci w tej roli w serialu poświęconym stricte jego postaci), oraz zachwycił cały świat swoją interpretacją Pádraica Súilleabháina w „Duchach Inisherin”. Za rzeczoną rolę otrzymał zresztą swoją pierwszą w życiu nominację do Oscara.

Jeśli zatem marzy wam się seans najlepszych produkcji z udziałem Colina Farella, ale nie macie pojęcia, po które tytuły sięgnąć, koniecznie zerknijcie do poniższej galerii.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE