"Wolna Szkoła" pokazała drugi spot. Znów jest ostro! 12-latka wykrzykuje homofobiczne treści

2021-09-27 13:16
Wolna Szkoła pokazała drugi spot. Znów jest ostro! 12-latka wykrzykuje homofobiczne treści
Autor: screen Youtube/Wolna Szkoła "Wolna Szkoła" pokazała drugi spot. Znów jest ostro! 12-latka wykrzykuje homofobiczne treści

Akcja "Wolna Szkoła" zaprezentowała nowy spot. Temat drugiej lekcji odnosi się do osób LGBT oraz kontrowersyjnych słów Przemysława Czarnka. Ministra parodiuje tym razem 12-letnia dziewczynka. Znów jest ostro. Zobaczcie nagranie wideo.

Przypomnijmy, kampania "Wolna Szkoła" ma pokazać rodzicom, jakie zamiany mogą nastać w oświacie, jeśli plany Ministerstwa Edukacji i Nauki zostaną w pełni zrealizowane. Część pomysłów już jest mocno krytykowana - chodzi tu np. o zmiany w kanonie lektur. Co więcej, w sieci regularnie pojawiają się zdjęcia zadań, wierszyków czy teorii z książek uczniów. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Tego uczą dziewczynki w szkole. Kontrowersyjny wierszyk wywołał burzę w sieci!

Kontrowersyjne teorie na temat ewolucji w podręczniku. Internauci przecierają oczy ze zdumienia

Raport z Anteny 27.09

1 września "Wolna Szkoła" zaprezentowała pierwszy spot kampanii. W nim widzieliśmy 12-latka, który parodiował ministra Czarnka. Lekcja nr 1: Najpierw dzieci, potem kariera - odniósł się do kontrowersyjnych słów, że kobiety najpierw planują karierę, a dopiero potem decydują się na potomstwo.

Jeśli pierwsze dziecko rodzi się w wieku 30 lat, to ile można tych dzieci urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Boga powołana - grzmiał z ekranu 12-latek.

Teraz "Wolna Szkoła" pokazała Lekcję nr 2. Temat: Ideologia LGBT wyrasta z neomarksizmu. Na nagraniu widzimy dwie młode kobiety trzymające się za ręce. Te mijają matkę z dziewczynką. Wtedy padają mocne słowa:

Nie ma wątpliwości, że ta cała ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, odpowiedzialny za wszelki zło II wojny światowej, zamordowanie Powstańców i zniszczenie Warszawy - grzmi nastolatka.

Dziewczynka parodiuje ministra Czarnka, który powyższe słowa wypowiedział w sierpniu 2020 roku.

Jak podkreślają organizatorzy akcji: "Blisko połowa osób nieheteroseksualnych w Polsce pada ofiarami przemocy psychicznej. Aż 70% młodych osób LGBT+ doświadcza przemocy, a prawie 1/3 przemocy fizycznej ma miejsce w szkole. Przemocy w szkole doświadczają często osoby o innych poglądach. Teraz sytuacja będzie tylko trudniejsza, ponieważ wszystko, co nie mieści się w pomysłach MEiN, nazywane jest „szkodliwą ideologizacją"

Sonda
1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze