12-latek parodiuje Przemysława Czarnka. Mocny spot akcji „Wolna Szkoła”

i

Autor: Wolna Szkoła YT/ screenshot

12-latek parodiuje Przemysława Czarnka. Mocny spot akcji „Wolna Szkoła”

2021-09-01 9:53

12-latek parodiuje Przemysława Czarna w spocie akcji społecznej „Wolna Szkoła”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi rodziców na zmiany jakie zaszły w polskiej edukacji. W spocie, który zatytułowany jest „Lekcja nr 1: Najpierw dzieci, potem kariera” słyszymy ucznia, który zwraca się do swojej siostry słowami ministra edukacji. Zobaczcie sami.

Kampania „Wolna Szkoła” ma na celu uświadomienie rodzicom, jakie zmiany zaszły w polskiej edukacji. Jak czytamy na stronie akcji – są to działania na rzecz „szkoły dobrej i przyjaznej dla wszystkich uczniów i uczennic”. - Dlatego sprzeciwiamy się zmianom prawnym planowanym przez rządzących (projekty są dwa, o zmianie prawa oświatowego i  drugi, wprowadzający kary więzienia dla dyrektorów). Uważamy, że obniżą poziom edukacji, doprowadzą do odejścia z zawodu nauczycielek i nauczycieli, negatywnie odbiją się na kondycji psychicznej uczniów i uczennic, zwiększą rozwarstwienie społeczne. Zatrzymanie tych zmian jest fundamentalnie ważne dla naszych dzieci i dla przyszłości demokracji i rozwoju naszego kraju – czytamy. „Wolna Szkoła” wypuściła swój pierwszy spot zatytułowany „Lekcja nr 1: Najpierw dzieci, potem kariera".

CZYTAJ TAKŻE: Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Najważniejsze daty dla uczniów!

12-latek parodiuje Przemysława Czarnka. Mocny spot akcji „Wolna Szkoła”

„Lekcja nr 1: Najpierw dzieci, potem kariera" – tak zatytułowany jest spot akcji społecznej „Wolna Szkoła”, która ma na celu zwrócenie uwagi ma zmiany jakie zaszły w programie edukacji. W spocie możemy zobaczyć codzienność, czyli szykującą się do posiłku rodzinę. Starsza córka opowiada swoim rodzicom o studiach. Nagle do głosu dochodzi 12-latek, który bezpośrednio zwraca się do swojej siostry słowami Przemysława Czarnka.

– Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jeśli pierwsze dziecko rodzi się w wieku 30 lat, to ile można tych dzieci urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Boga powołana – cytuje 12-letni chłopiec.

Protest ratowników medycznych w Rzeszowie

Jakim uczniem będziesz w nowym roku szkolnym?

Pytanie 1 z 10
Jutro masz kartkówkę, a jeszcze nic się nie uczyłeś/-aś - co robisz?