Kontrowersyjne teorie na temat ewolucji w podręczniku. Internauci przecierają oczy ze zdumienia

2021-09-24 9:10
Kontrowersyjne teorie na temat ewolucji w podręczniku. Internauci przecierają oczy ze zdumienia
Autor: Twitter/ pexels.com Kontrowersyjne teorie na temat ewolucji w podręczniku. Internauci przecierają oczy ze zdumienia

Kontrowersyjne treści zawarte w podręcznikach szkolnych to w ostatnim czasie to jeden z popularniejszych tematów poruszanych w sieci. Tym razem na Twitterze opublikowano zdjęcie fragmentu strony podręcznika do religii. Autorzy książki podają tam argumenty przeciwko ewolucji. M.in. brak dowodów istnienia form pośrednich pomiędzy ptakami a ssakami.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego internet zalała fala zdjęć szkolnych podręczników z kontrowersyjnymi treściami. Była już nowa wersja Piramidy Maslowa z duchowością na pierwszym miejscu, ale też zadanie konkursowe, w którym uczniowie musieli napisać SMS-a do Jana Pawła II. Tym razem jeden z internautów opublikował na Twitterze zdjęcie z fragmentem strony z podręcznika do religii dla szkół średnich pt. "Świadczę o Jezusie w świecie". Podane tam zostały argumenty świadczące o tym, że ewolucja nigdy nie mogła mieć miejsca.

Wśród argumentów pojawiły się takie jak:

  • brak dowodów istnienia form pośrednich (np. pomiędzy ptakami a ssakami);
  • niezmienność niektórych gatunków przez miliony lat
  • równoległe istnienie form niższych i wyższych
  • fiasko laboratoryjne wywoływanych mutacji
  • druga zasada termodynamiki (w przyrodzie typowy jest rozpad i dążenie do nieporządku, a nie ewolucja i rozwój)
ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!

Post wzbudził ogromne emocje wśród internautów: "Jak to nie ma form pośrednich między ptakami a ssakami? Heloł! A nietoperze?", "Brak dowodów istnienia form pośrednich. Zasmuciliście Archeopteryksa i Tiktaalika :((", "Antynaukowe bzdury".

CZYTAJ TEŻ: "Jeśli nie zmajstrujemy sobie dzidziusia, przestanę cię kochać". Kontrowersyjna książka dla dzieci wywołała burzę w sieci!

Jeden z internautów dotarł do całej strony z podręcznika, na której jak się okazuje podane są argumenty za i przeciwko ewolucji. – Zacznijmy od tego, że teoria ewolucji to nadal TEORIA. A więc w świetle nauki jak najbardziej można poddawać ją krytyce. Druga sprawa, warto pokazać cały obraz ze strony tego podręcznika. Są tam podane i argumenty za i przeciw. Tak się rzetelnie przedstawia poglądy na teorie – skomentował.

Najdziwniejsze rośliny świata. Jedna przypomina Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen! [GALERIA]

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE