Tego uczą dziewczynki w szkole. Kontrowersyjny wierszyk wywołał burzę w sieci!

i

Autor: Facebook.com/Lidka Szpulka

Tego uczą dziewczynki w szkole. Kontrowersyjny wierszyk wywołał burzę w sieci!

2021-09-08 10:14

"Wszyscy mnie lubią! To rzecz wspaniała. Chyba się jednak Dobrze starałam" - to fragment wierszyka, który pochodzi z podręcznika do pierwszej klasy i jest skierowany do dziewczynek. W sieci zawrzało: "Nie do wiary, że kobieta to napisała". Czy rzeczywiście ta twórczość jest na tyle kontrowersyjna?

W internecie zaczał krażyć kontrowejsyjny wierszyk. Kiedy wstawiła go na swój profil na facebooku jednak z internautek, komentarze pod nim nie miały końca. Wierszyk, ktory pojawił się w podrkęczniku do pierwszej klasy, zdaniem wielu nawiązuje do "cnót niewieścich"

Kilka miesięcy temu w sieci zawrzało, po tym jak doradca ministra edukacji i nauki dr Paweł Skrzydlewski powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że jednym z celów realizowanych przez szkołę powinno być "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".

"Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie"

 - mówił dr Skrzydlewski.

Jak czytamy na edziecko.pl, jego opinia spotkała się z dużym sprzeciwem wielu rodziców. Twierdzili, że nie chcą, aby ich córki były jedynie grzeczne, miłe i wychowane w duchu patriarchatu, ale cieszyły się niezależnością.

Pod wierszem autorstwa Ewy Skarżyńskiej "Wszyscy mnie lubią" pojawiły się tego typu komentarze:

"Tyle lat starań o godne życie, równouprawnienie, szacunek do kobiet, walkę z przemocą w domu i wracamy do średniowiecza Do chłopców też napisała podobny? Nie do wiary, że kobieta to napisała"

Wiersz "dorobił się" także kontynuacji. ta z kolei, bardzo spodobała się internautom. 

Pojawiły się także opinie zachwalające twórczość Ewy Skarżyńskiej:

"Z tym wierszykiem to chodzi o zwrócenie uwagi dzieci, na fakt że co dajesz to otrzymasz. Jest dziś dookoła wielki kult JA, nastawienie na róbta co chceta. To szkodzi relacjom rówieśniczym. Ci skupieni na sobie, nie zważający na innych, nie są lubiani. Każdy potrzebuje czuć sie dobrze w grupie. Czuć się częścią całości. Inaczej bycie w grupie nie ma sensu. Nie warto być hardym, twardym. Warto być silnym, pewnym swego, ale to nie wyklucza posiadania kultury osobistej, ani też nie generuje cwaniackiej postawy. Właśnie spokojny i wyważony człowiek budzi większy respekt niż agresywny. Przyjemny wierszyk o zwykłej ludzkiej życzliwośc"

Jezus, Maryja i tęczowa flaga. Czarnek jest WŚCIEKŁY? Komentery [WIDEO]