Upał? Nie wychodź z psem na długi spacer! Możesz zrobić mu krzywdę!

2022-07-21 13:00
Upał? Nie wychodź z psem na długi spacer! Możesz zrobić mu krzywdę!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Fala upałów w Europie wciąż nie odpuszcza. W Polsce odnotowujemy rekordowe temperatury. W taką pogodę cierpią szczególnie zwierzęta domowe. Jeśli macie psa, to powinniście odpuścić długie spacery. Powód może być dla was zaskakujący! Więcej przeczytacie w naszym artykule.

Pani Aneta Jarosz ze znajdującego się w Szczecinie psiego salonu piękności "Bello Grooming Salon” zaapelowała do swoich klientów i znajomych. Kobieta zaprezentowała w internecie zdjęcie łapek psa, które zostały poparzone w czasie upału. 

"Dla moich Ludzkich Mam i Tatusiów to właśnie dzieje się z moimi łapami, kiedy wyciągasz mnie w palące słońce – kiedy chodniki są takie gorące! Pamiętaj, że pocę się przez łapy, więc w tym upale nie mogę pozbyć się potu, bo moje łapy płoną. Tęsknota za moim spacerem nie zaszkodzi mi, proszę, pozwól mi po prostu odpocząć w domu i wyprowadzić mnie, gdy słońce zajdzie” – napisała na FB pani Aneta.

Zdjęcie możecie zobaczyć poniżej.

Pies poparzył łapy - jak mu pomóc?

Zaczerwienione, popękane, a czasem również pełne pęcherzy łapy mogą świadczyć o tym, że nasz pupil poparzył się podczas spaceru. Można zauważyć też u niego nietypowe zachowania, jak podnoszenie do góry łap, utykanie, lizanie chorego miejsca, osowiałość. Pies nie będzie dawał się również dotknąć, może mieć gorączkę. W czasie spaceru będzie chciał się kłaść lub siadać. Łapy możemy ochłodzić psu w zimnej wodzie, warto jednak skonsultować się również z weterynarzem.

Nie wolno bez konsultacji ze specjalistą niczym smarować łap i przebijać pęcherzy. Nie powinniśmy również przykładać do nich lodu!

Znaczenie imion. Trudny quiz o popularnych imionach

Pytanie 1 z 10
Imię pochodzące z języka hebrajskiego od słowa channah (wdzięk, łaska). Oznacza kobietę miłą, łagodną i przyjemną. Jedno z najpopularniejszych imion w Polsce to…
Street art w Bydgoszczy. Piękne murale zdobią miasto
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze