Ceny kurek 2022 sprawią, że złapiecie się za głowę! Gdzie tanio kupić te grzyby?

2022-07-21 12:04
Ceny kurek 2022 sprawią, że złapiecie się za głowę! Gdzie tanio kupić te grzyby?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Galopująca inflacja, niekorzystna pogoda i wojna w Ukrainie - wszystko to ma wpływ na wciąż wzrastające ceny różnych produktów. Lato i wczesna jesień to okres, gdy w sprzedaży (i oczywiście w lasach) pojawiają się przepyszne i wszystkim dobrze znane grzyby - kurki. Ile kosztują w 2022 roku? Sprawdźcie!

Kurki to smaczne grzyby, które świetnie nadadzą smak wielu waszym potrawom. Doskonale nadają się do sosów, lecz prawdziwym przysmakiem jest również jajecznica z kurkami. Grzyby te trzeba dokładnie umyć przed użyciem, bo rosną na piaszczystym terenie. Niestety, jak za wiele innych produktów, tak i za kurki w roku 2022 przyjdzie nam drożej zapłacić. Kurki w sklepach pojawiają się zazwyczaj na początku lipca i nie znikają z półek do października. Jeśli sami nie lubimy zbierać grzybów, to powinniśmy zebrać trochę pieniędzy, bo ich ceny mogą gwałtownie wzrosnąć, a produkt ten i tak do tanich nie należy. Jaka jest cena kurek w 2022 roku?

Kurki - gdzie kupić? Ceny 2022

Kurki kupić będzie nam najłatwiej w popularnych marketach, takich jak Biedronka, Lidl czy Carrefour, choć mogą znaleźć się także w osiedlowych sklepach spożywczych i warzywniakach. Za tackę ok. 200 g do tej pory cena wahała się od 10 do 19 złotych. W 2022 ceny mogą wzrosnąć do nawet 25 złotych za 200g produktu! Jedno opakowanie kurek starcza nam na jedno danie obiadowe lub około 4 porcji jajecznicy.

Kurki - jak i gdzie zbierać?

Po kurki możemy wybrać się do lasu sami. Kurki najchętniej rosną pod świerkiem, bukiem, dębem lub sosną. Nie łatwo je odszukać, bo rosną często w piasku lub mchu, a nie mają dużych rozmiarów. Należą również do grupy grzybów blaszkowych, lecz jadalnych dlatego przy ich zbieraniu wymagana jest szczególna ostrożność! Jeśli nigdy wcześniej nie zbieraliście grzybów, poroście o pomoc dobrze obeznanego z lasem kolegę.

Te daty powinni znać wszyscy Polacy. Tak czy nie? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski według źródeł historycznych miał miejsce w 966 roku.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze