Śmiertelny wypadek koło Barczewa. Nie żyją dwie kobiety, 4-letni chłopiec w szpitalu [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP Olsztyn

"Trumna na kółkach": Adwokat, który uczestniczył w śmiertelnym wypadku zawieszony?

2022-04-22 16:21

Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło wniosek o zawieszenie adwokata Pawła K. za "szokujące oświadczenie o wypadku samochodowym" - poinformowało MS. Po wypadku, w którym uczestniczył, adwokat oświadczył, że dwie kobiety zginęły w wyniku "konfrontacji bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach".

Pod koniec września ubiegłego roku na lokalnej drodze Jeziorany - Barczewo na Warmii doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat Paweł K. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły".

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w piątek, że na polecenie wiceministra Sebastiana Kalety złożyło wniosek o zawieszenie w czynnościach zawodowych adwokata Pawła K.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek koło Barczewa. Nagranie kierowcy mercedesa wywołało OBURZENIE! Reaguje wiceminister sprawiedliwości

- Wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości jest reakcją na bierność organów dyscyplinarnych adwokatury w postępowania wobec adwokata. O wszczęcie takiego postępowania ministerstwo zwróciło się do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi niezwłocznie po ukazaniu się bulwersującego wpisu Pawła K - czytamy w komunikacie MS.

Jak podkreślono, sąd dyscyplinarny powinien "z urzędu zawiesić go (Pawła K. - PAP) w wykonywaniu czynności". - Jest to niezbędne dla dobrego imienia adwokatury oraz właściwego biegu postępowania dyscyplinarnego - podkreślono w komunikacie.

Czytaj także: Tragedia koło Barczewa. Adwokat z Łodzi mówił o "trumnach na kółkach". Jest postępowanie dyscyplinarne

MS oceniło ponadto, że błędne jest oczekiwanie przez adwokaturę na rozstrzygnięcia prokuratury co do ewentualnej odpowiedzialności związanej ze sprawstwem wypadku. - Zwłaszcza że – jak wynika z informacji prezentowanych przez prokuraturę – w sprawie musiało dojść do zmiany biegłego, któremu pierwotnie zlecono sporządzenie opinii. Ministerstwo z ubolewaniem obserwuje wielomiesięczne opóźnienie w rozpoznawaniu sprawy dyscyplinarnej Pawła K. i oczekuje, że sprawa zostanie w końcu wyjaśniona bez zbędnej zwłoki - oświadczono w dokumencie.(PAP)

- Na moje polecenie MS złożyło wniosek do sądu dyscyplinarnego adwokatury o zawieszenie adwokata Pawła K, który w mediach społecznościowych w skandaliczny sposób komentował wypadek drogowy z jego udziałem, wskutek którego zmarły 2 kobiety. Od wielu miesięcy sąd dyscyplinarny adwokatury nie jest w stanie przeprowadzić postępowania w tej sprawie, a adwokat cały czas może wykonywać swój zawód. Uprawnienie do zawieszenia leży wyłącznie po stronie tego korporacyjnego sądu. Sprawa od początku jest monitorowana w MS.

Zwracam uwagę, że kwestia ewentualnej odpowiedzialności za sam wypadek jest przedmiotem odrębnego postępowania prokuratorskiego, które zostało wydłużone z uwagi na śmierć biegłego, któremu zlecono sporządzenie opinii - napisał na Twitterze Kaleta.

Ukraina - stacja paliw rozwalona przez rosyjską rakietę w miejscowości Winnica

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudne słowa. Ile błędów zrobisz?

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawną pisownię:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE