Stan wyjątkowy w Polsce. Do kiedy potrwa?

i

Autor: gov.pl

To już pewne! Prezydent podpisał rozporządzenie o wydłużeniu stanu wyjątkowego. Do kiedy?

2021-10-01 17:17

Stan wyjątkowy przedłużony. Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie rozporządzenie. Co to oznacza? Do kiedy obowiązuje stan wyjątkowy w Polsce? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Stan wyjątkowy przedłużony. Do kiedy?

Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym stan wyjątkowy w Polsce zostanie przedłużony o 60 dni. Chodzi o część woj. podlaskiego i woj. lubelskiego. Rozporządzenie weszło w życie po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Czytaj także: Jest wniosek Rady Ministrów o przedłużenie stanu wyjątkowego. Do kiedy potrwa?

Rada Ministrów podjęła we wtorek decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią o 60 dni. Wieczorem tego dnia prezydent spotkał się w BBN z szefami MSWiA, MON i Straży Granicznej. Po zakończeniu narady prezydent potwierdził, że dotyczyła wtorkowej decyzji rządu, by przedłużyć stan wyjątkowy. Jak dodał, problem na granicy polsko-białoruskiej wciąż występuje. "Wydaje się w tym momencie, że wprowadzenie tego stanu wyjątkowego na okres 60 dni kolejnych będzie uzasadnione" - ocenił prezydent.

Czytaj także: Przedłużenie stanu wyjątkowego: Będą dodatkowe odszkodowania?

W środę Andrzej Duda podpisał i przesłał do Sejmu wniosek ws. wyrażenia zgody na przedłużenie stanu o 60 dni.

W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego. Za wyrażeniem zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego zagłosowało 237 posłów, przeciw było 179, od głosu wstrzymało się 31.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Raport z anteny 01.10