Majówka 2021 - tak omija się obostrzenia hotelowe

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Hotele będą legalnie otwarte w majówkę 2021

Te hotele będą LEGALNIE otwarte podczas majówki 2021! Hotelarze znaleźli lukę

2021-04-28 17:34

Majówka 2021. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, hotele i pensjonaty muszą pozostać zamknięte do 3 maja. Hotelarze mają jednak dość obostrzeń i zamierzają przyjmować gości w majówkę. Według nich, jest to zgodne z prawem! Które hotele będą otwarte w weekend majowy 2021?

Hotelarze zapowiadają, że na majówkę hotele zostaną otwarte. Zgodnie z rządowymi obostrzeniami - to nielegalne. Od 26 kwietnia rząd poluzował obostrzenia. Dotyczy to jednak wyłącznie 11 województw, w których liczba nowych zakażeń jest odpowiednio niska. W tych regionach otwarte zostały salony urody, fryzjerzy i kosmetyczki. Póki co nie ma mowy o otwieraniu hoteli na majówkę. Pomóc ma jednak Polska Izba Hotelarzy, która uruchamia akcję "Otwieramy się na majówkę".

Hotele na majówkę otwarte zgodnie z prawem

Prezes Izby, Marek Łuczyński przypomina, że zgodnie z prawem mogą być otwarte hotele świadczące usługi paramedyczne. - Specjaliści związani z Polską Izbą Hotelarzy, kancelarie prawne, doradcy branżowi - stworzyliśmy bardzo ciekawą ofertę dla hoteli pobytowych, dla hoteli w kurortach  - mówi Łuczyński.

Czytaj także: Harmonogram luzowania obostrzeń - kiedy kibice wrócą na trybuny, co ze sportem na powietrzu? [LISTA]

Kto może pojechać do hotelu?

Z wyjątków w przepisach korzysta m.in. hotel Arłamów. Jak mówi jego dyrektor generalna, Dorota Nidzgorska-Mazonik - pozwala na to prowadzenie od kilku lat działalności leczniczej. - Przyjmujemy pacjentów na podstawie skierowań od lekarzy pierwszego kontaktu, od lekarzy rehabilitacji oraz od fizjoterapeutów. Tak naprawdę każdy może z takim skierowaniem do hotelu przyjechać - tłumaczy.

Czytaj także: Majówka 2021: Rząd szykuje wielką kontrolę hoteli, pensjonatów i przejść granicznych

Kiedy hotele zostaną otwarte?

Według zapowiedzi rządu, hotele mają pozostać zamknięte co najmniej do 3 maja. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział jednak, że już od 8 maja hotele będą mogły być otwarte z obłożeniem 50 proc. miejsc.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najważniesze wydarzenia 2020 roku. Niby tak niedawno, a pewnie kilku błędów nie uda ci się uniknąć

Pytanie 1 z 12
Styczeń: Śmierć Koby'ego Bryanta. W jaki sposób zmarł legendarny koszykarz?
Restauratorzy otworzą ogródki