Majówka 2021: Rząd szykuje wielką kontrolę hoteli, pensjonatów i przejść granicznych

2021-04-28 17:48
Wielka kontrola hoteli i pensjonatów w majówkę
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wielka kontrola hoteli i pensjonatów w majówkę

Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Długi weekend rozpocznie się w sobotę 1 maja i potrwa do poniedziałku 4 maja. Oficjalnie hotele i pensjonaty nie mogą przyjmować gości, ale... wszystkie miejsca są już zarezerwowane! Hotelarze, którzy zdecydują się przyjąć gości muszą spodziewać się kontroli!

Majówka 2021: Kiedy wypada?

Długi weekend majowy rozpoczyna się w sobotę 1 maja, gdy przypada Święto Pracy i kończy się w poniedziałek 3 maja w Święto Konstytucji 3 Maja. Są to dni wolne od pracy. Oznacza to, że za sobotę 1 maja przysługuje nam dodatkowy dzień wolny od pracodawcy.

Czytaj także: Majówka 2021 odwołana? Synoptycy nie pozostawiają złudzeń! [PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ]

Majówka 2021: Wielka kontrola w hotelach i pensjonatach

Podczas majówki, służby wezmą pod lupę m.in. przejścia graniczne, hotele czy pensjonaty. - W związku z pewnym okresem wzmożonych wyjazdów, tych patroli weryfikujących na granicy, czy jest wykonany test i decydujących ewentualnie o kwarantannie będzie znacznie więcej. Tak samo jak kontroli w różnych ośrodkach takich jak hotele czy pensjonaty - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obecnie osoby przyjeżdżające do Polski z państw Strefy Schengen trafiają na kwarantannę, chyba, że mają negatywny wynik testu na koronawirusa - sprzed maksymalnie 48 godzin. Dla podróżnych spoza Unii obowiązuje kwarantanna bez wyjątku. Z kolei hotele, w ramach covidowych obostrzeń są zamknięte do 3 maja.

Czytaj także: Dzień wolny za 1 maja 2021. Czy za święto w sobotę należy się DODATKOWE wolne?

Kiedy hotele zostaną otwarte?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że już od 8 maja hotele będą mogły być otwarte z obłożeniem 50 proc. miejsc.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najważniejsze wynalazki ludzkości w dziejach. Czy zdajesz sobie sprawę, w którym wieku powstały?

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pismo drukowane powstało w wieku:
Restauratorzy otworzą ogródki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze