Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021. Z kim Polacy zagrają w 1/8 finału?

i

Autor: CEV Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021. Z kim Polacy zagrają w 1/8 finału?

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021. Z kim Polacy zagrają w 1/8 finału?

2021-09-08 12:37

Mistrzostwa Europy w siatkówkę wchodzą w decydującą fazę. Przed Polakami ostatni mecz w fazie grupowej. Jeżeli dziś wygramy w meczu z Ukrainą to zajmiemy pierwsze miejsce w grupie. To dam nam potencjalnie słabszego rywala w kolejnej fazie EuroVolley, czyli w 1/8 finału. Z kim możemy się zmierzyć? Jest potencjalnych dwóch rywali.

Mistrzostwa Europy w siatkówce trwają od początku września. Polacy mierzyli się w grupie A z pięcioma rywalami: Belgią, Serbia (aktualnymi Mistrzami Europy), Portugalią, Grecją. Dziś przyszedł czas na ostatni mecz. Przed nami spotkanie z Ukrainą. Te zostanie rozegrane o godzinie 17:30 w krakowskiej Tauron Arenie. Dzisiejsze spotkanie z naszymi wschodnimi sąsiadami zadecyduje o tym, które miejsce zajmiemy w grupie. Jeżeli uda nam się wygrać, wówczas wygramy grupę A i w kolejnej fazie EuroVolley będziemy mierzyć się z potencjalnie słabszym rywalem z grupy C. Tam o awans nie musi martwić się Holandia, która rozegrała już wszystkie mecze, zbierając 13 punktów. Dziś dowiemy się kto jeszcze awansuje z grupy C, a szanse mają na to: Turcja, Rosja i Finlandia. Z jedną z tych trzech drużyn przyjdzie nam mierzyć się w 1/8 finału.

CZYTAJ TAKŻE: Mecz Polska – Anglia. Skład polskiej reprezentacji – komu zaufa Paulo Sousa?

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021. Z kim Polacy zagrają w 1/8 finału?

Mimo że o awans w grupie C gra nadal Rosja, to raczej nie będzie ona naszym rywalem w 1/8 finału EuroVolley, ponieważ dziś zmierzy się z Macedonią Północną, która nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. Rosja zakończy fazę grupową najprawdopodobniej na drugim, lub trzecim miejscu. Polacy za to będą mierzyć się z czwartą drużyną tej grupy. Szanse na zajęcie ostatniej premiowanej pozycji mają takie zespoły jak Turcja i Finlandia. To ich bezpośredni mecz zadecyduje o tym, z którą z tych dwóch drużyn zagrają Polacy.

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021. Z kim Polacy zagrają w 1/8 finału?

Drabinka 1/8 finału Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce wygląda następująco:

Gdańsk:

  • Mecz nr 1 – A1 vs C4 (11 września)
  • Mecz nr 4 – C2 vs A3 (11 września)
  • Mecz nr 2 – C1 vs A4 (11 września)
  • Mecz nr 3 – A2 vs C3 (11 września)

Ostrawa:

  • Mecz nr 5 – B1 vs D4 (12 września)
  • Mecz nr 8 – D2 vs B3 (12 września)
  • Mecz nr 6 – D1 vs B4 (12 września)
  • Mecz nr 7 – B2 vs D3 (12 września)
W Mini Zoo w Lesznie zamieszkały szopy