Popularna aplikacja wkrótce zniknie z telefonów. Korzystają z niej tysiące Polaków

2022-05-05 10:47
Popularna aplikacja wkrótce zniknie z telefonów. Korzystają z niej tysiące Polaków
Autor: pixabay.com Popularna aplikacja wkrótce zniknie z telefonów. Korzystają z niej tysiące Polaków

Rynek aplikacji na telefon słynie z tego, że jest bardzo dynamiczny. W końcu co jakiś czas pojawiają się aktualizacje naszych ulubionych programów, nieustannie wychodzą również nowości. Normalną sytuacją również jest to, że niektóre z aplikacji po prostu są likwidowane. I tak wkrótce będzie z jedną usługą Google.

W kwestii likwidowania już powstałych aplikacji aktualnie zdecydowany prym wiedzie Google LLC. Amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne słynie z tego, że wydaje bardzo dużo nowych programów i usług, ale bardzo szybko niektóre projekty zamyka. Jeszcze kilka lat temu twórcy najpopularniejszych aplikacji starali się dotrzeć ze swoimi produktami do różnych odbiorców. Nawet takich, którzy mieli problem z łatwym dostępem do internetu albo ich smartfon nie był w stanie w pełni ich obsłużyć.

CZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin przejdzie poważną operację? Wiadomo, kto może przejąć jego obowiązki!

W tym celu powstawały aplikacje z dopiskiem Go lub Lite. Były one odchudzone z najbardziej obciążających system i połączenie internetowe funkcji, ale umożliwiały dostęp do podstawowych funkcji. Z tego właśnie powodu powstał YouTube Go. Aplikacja pojawiła się na rynku w 2017 roku i początkowo była dostępna wyłącznie w Indiach i Indonezji. Dopiero po 12 miesiącach mogli z niej korzystać wszyscy. Z uwagi na ograniczone funkcje aplikacja stała się bardzo popularna w krajach rozwijających się, korzystają z niej również tysiące Polaków, głównie z mniejszych miejscowości lub rejonów, gdzie jest słabszy zasięg sieci.

YouTube Go wkrótce zniknie z rynku. Jakie są powody?

Google zdecydowało się jednak na usunięcie tej usługi z Google Play. YouTube Go zniknie na początku sierpnia, a ci którzy dotychczas z niej korzystali, będą musieli przerzucić się na aplikację podstawową YouTube. Innym rozwiązaniem będzie korzystanie z wersji na przeglądarce. Jaki jest powód usunięcia?

CZYTAJ TAKŻE: Pytanie o kod pocztowy przy kasie sklepowej. W jakim celu jest zadawane?

Amerykańska firma tłumaczy, że udostępniając YouTube Go chciała dać właścicielom słabszych smartfonów możliwość dostępu do materiałów w serwisie. Podstawowa aplikacja YouTube na przestrzeni ostatnich pięciu lat rozwinęła się jednak do tego stopnia, że działa już bezproblemowo na wszystkich smartfonach. Dalsze utrzymywanie i skupianie się na okrojonej wersji, według Google, nie ma zatem sensu.

Źródło: telepolis.pl

Trener Raubo o popularności zdobytej dzięki Owcy

Na szczęście z Waszych telefonów na pewno nie zniknie aplikacja Radia ESKA.

Znajdziecie w niej m.in. najnowsze odcinki kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Oferta" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze