Polska - Argentyna

Autor: AP

Polska - Argentyna: Przegrywamy, ale gramy dalej! KTO WYGRAŁ MECZ?

2022-11-30 21:58

W środowy wieczór rozstrzygnęły się losy drużyn grających w grupie C piłkarskich Mistrzostw Świata 2022. Niestety, reprezentacja Polski okazała się znacznie gorsza od Argentyny. W tym samym czasie Meksyk ograł Arabię Saudyjską, jednak tylko 2:1. Tym sposobem Polska i Meksyk miały taką samą ilość punktów, jednak lepszy bilans bramkowy! Polska zagra w 1/8 finału Mundialu z Francją!

Po pierwszej połowie mogliśmy być pełni nadziei! Remis w obu meczach grupy C dawał nam pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do dalszej fazy rywalizacji z pierwszego miejsca. Niestety początek drugiej połowy spotkania rozpoczął się dla nas najgorzej jak mógł. Argentyna wyszła na prowadzenie a chwilę potem Meksyk strzelił Arabii Saudyjskiej dwa gole i nasz awans do dalszej fazy rywalizacji zawisł na włosku. Potem Argentyna strzeliła gola numer dwa.

W takim wypadku o awansie przy równej ilości punktów Polski i Meksyku decydowała... ilość żółtych kartek, których Polacy mieli mniej. Nasz awans wisiał na włosku przez wiele długich minut. Jeden gol dla Argentyny, czy kolejny gola Meksyku sprawiłby, iż pożegnalibyśmy się z turniejem. Meksykanie strzelili gola na 3:0, jednak po analizie VAR gol nie został uznany. Meksyk wygrał, ale tylko 2:1, ponieważ Arabia Saudyjska w końcówce strzeliła gola na 1:2.

Koniec końców okazało, iż mieliśmy furę szczęścia… 2:1 nie wystarczyło Meksykowi do awansu. Polska zagra w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022!

Polska - Argentyna 0:2 (Bramki: 0:1 Alexis Mac Allister (46), 0:2 Julian Alvarez (67).

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 2-Matty Cash, 15-Kamil Glik, 14-Jakub Kiwior, 18-Bartosz Bereszyński - 24-Przemysław Frankowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 6-Krystian Bielik, 20-Piotr Zieliński - 9-Robert Lewandowski (kapitan), 16-Karol Świderski.

Argentyna: 23-Emiliano Martinez - 26-Nahuel Molina, 13-Cristian Romero, 19-Nicolas Otamendi, 8-Marcos Acuna - 7-Rodrigo De Paul, 24-Enzo Fernandez, 20-Alexis Mac Allister - 11-Angel Di Maria, 10-Leo Messi (kapitan), 9-Julian Alvarez.