Reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Pierwszy GOL w meczu Polska - Argentyna! Kto strzelił bramkę na MŚ 30.11.2022?

2022-11-30 21:06

W Dausze rozpoczął się mecz Polski z Argentyną w piłkarskich mistrzostwach świata. Co najmniej remis zapewni biało-czerwonym awans do 1/8 finału. W przypadku porażki losy drużyny trenera Czesława Michniewicz zależeć będą od wyniku rozgrywanego równolegle spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską.

1. Pierwszy GOL w meczu Polska - Argentyna! Kto strzelił bramkę?
  2. Skład na mecz Polska - Argentyna 30.11.2022

Mecz Polska - Argentyna jest spotkaniem niezwykle emocjonującym. Obie drużyny walczą o wyjście z grupy C. Podopieczni trenera Michniewicza prowadzą w tabeli grupy C z dorobkiem czterech punktów i bilansem bramek 2-0. O jeden wyprzedzają Argentynę (bilans 3-2) i Arabię Saudyjską (2-3), a o trzy Meksyk (0-2). Biało-czerwonym wystarczy w środę remis, aby po raz pierwszy od 1986 roku awansować do fazy pucharowej mundialu. Niewykluczone, że nawet skromna porażka pozwoli osiągnąć ten cel, ale wówczas będzie to zależeć od wyniku meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

Pierwszy GOL w meczu Polska - Argentyna! Kto strzelił bramkę?

Argentyna strzeliła gola w pierwszych minutach drugiej połowy. Bohaterem był Alexis Mac Allister. był  Wcześniej, w meczu Polski z Argentyną w 39. minucie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny egzekwowany przez Lionela Messiego.

W 67 minucie bramkę strzelił Julian Alvarez, co dało Argentynie przewagę 2:0 w meczu 30.11.2022.

Marina przed Polska - Argentyna: Po obronie Wojtka leciały mi łzy!

Skład na mecz Polska - Argentyna 30.11.2022

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 2-Matty Cash, 15-Kamil Glik, 14-Jakub Kiwior, 18-Bartosz Bereszyński - 24-Przemysław Frankowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 6-Krystian Bielik, 20-Piotr Zieliński - 9-Robert Lewandowski (kapitan), 16-Karol Świderski.

Argentyna: 23-Emiliano Martinez - 26-Nahuel Molina, 13-Cristian Romero, 19-Nicolas Otamendi, 8-Marcos Acuna - 7-Rodrigo De Paul, 24-Enzo Fernandez, 20-Alexis Mac Allister - 11-Angel Di Maria, 10-Leo Messi (kapitan), 9-Julian Alvarez.

Czy Czesław Michniewicz powinien poprowadzić reprezentację w eliminacjach do Euro 2024?