Pegasus: Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek inwigilowani przez służby?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Pegasus: Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek inwigilowani przez służby?

Pegasus: Będzie komisja śledcza ws. inwigilacji przeciwników rządu?

2021-12-28 16:25

Opozycja zapowiada próbę powołania komisji śledczej. Chodzi o zarzuty dotyczące inwigilacji przeciwników rządu za pomocą systemu Pegasus. - Nie wchodźmy w spiralę fake newsów - apeluje premier Mateusz Morawiecki. Co na to opozycja?

- Nie wchodźmy w spiralę fake newsów - apeluje premier Mateusz Morawiecki. Tak komentuje doniesienia medialne dot. inwigilowania opozycji systemem Pegasus. - Nie można dać sobie narzucić takiego fake newsa. To taki sposób działania niektórych mediów, że tworzą jakiś fakt nieprawdziwy. Następnie ktoś inny cytuje ten fakt nieprawdziwy powołując się już na to źródło. I nagle wszyscy przyjmują, że taka była rzeczywistość - tłumaczy premier.

Czytaj także: PEGASUS - co to za program? Jak działa? Do czego został stworzony? Poznajcie odpowiedzi!

- Ta władza użyła agresywnych narzędzi do podsłuchiwania nie przestępców, a przeciwników politycznych - mówił Donald Tusk. - Mówię o wypowiedziach premiera Morawieckiego sugerujących, że to jakieś siły zewnętrzne, albo nawet opozycja sama siebie podsłuchuje. Sprzeczne odpowiedzi, interpretacje ze strony obozu pracy tylko potwierdzają coś, co chyba wszyscy już wiemy -  że PiS, rząd Morawieckiego byli gotowi posunąć się do tego typu działań.

Czytaj także: Pegasus: Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek inwigilowani przez służby?

Donald Tusk zapowiada wniosek o powołanie w Sejmie Komisji Śledczej do zbadania tej sprawy. Ten wniosek ma małe szanse na poparcie, dlatego lider KO zapowiedział też powołanie analogicznej nadzwyczajnej komisji w Senacie, gdzie opozycja ma już przewagę.

Czytaj także: Krzysztof Brejza inwigilowany podczas kampanii wyborczej? Kolejna ofiara Pegasusa

Według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, senator KO Krzysztof Brejza był inwigilowany za pomocą oprogramowania Pegasus. Wcześniej informowano, że inwigilowani za pomocą Pegasusa mieli być także adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Jak COVID wpływa na problemy żołądkowo-jelitowe u dzieci?