COVID paszport

i

Autor: Getty Images COVID paszport

Paszporty covidowe dla Polski. Minister zdrowia podał konkretną datę

2021-05-18 9:18

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził plany dotyczące wprowadzenia paszportów covidowych w Polsce. Wskazał, że za kilka dni Polska chce się podłączyć do systemu przygotowanego przez Komisję Europejską. Kiedy to nastąpi? Padła konkretna data.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w jednym z wywiadów odniósł się do kwestii paszportów covidowych w Polsce (Zobacz: Paszporty szczepionkowe nie dla Polaków? Polska nie wzięła udziału w pilotażowym programie).

- Mieliśmy deklarację z Komisji Europejskiej, że zaczniemy 25 maja, ale przyśpieszamy i będziemy chcieli 20 maja, czyli za kilka dni, podłączyć się do tego systemu, który został zaproponowany przez Komisję Europejską – wyjaśnił Niedzielski.

Dodał też, że ma nadzieję, że po pierwszych testach będziemy mieli wiedzę na temat wyglądu sytuacji. Zastrzegł również, że najpierw musi pojawić się odpowiednie rozporządzenie Komisji Europejskiej. 

Paszport covidowy - co to za dokument?

Paszport covidowy to potoczna nazwa Cyfrowego Zielonego Certyfikatu - projektu zaproponowanego przez Komisję Europejską. Paszport covidowy ma być gwarancją tego, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19, przebywał już zakażenie lub ma negatywny wynik testu na COVID-19. Zobacz więcej:

Raport z anteny 17.05, godz.10