Kiedy koniec pandemii? Kiedy wszystkie obostrzenia zostaną zniesione? Niedzielski podał datę

i

Autor: Unsplash - Priscilla Du Preez

Kiedy WSZYSTKIE OBOSTRZENIA zostaną zniesione? Niedzielski podał datę powrotu do normalności

2021-05-19 8:59

Kiedy wszystkie obostrzenia w Polsce zostaną zniesione? Kiedy będzie możliwy powrót do normalności? Wszyscy są już zmęczeni trwającą od ponad roku pandemią koronawirusa i ograniczeniami z nią związanymi. Czy w związku ze spadającą liczbą nowych zakażeń możemy niebawem spodziewać się końca pandemii? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Trwająca od ponad roku pandemia i kolejne lockdowny wszystkich już zmęczyły. Wielu z nas zastanawia się, kiedy będzie możliwy powrót do normalności. Czy powinniśmy obawiać się czwartej fali pandemii, czy raczej mieć nadzieję na jej koniec. Dobre informacje w tym temacie przekazał w jednym z wywiadów minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kiedy koniec pandemii? Niedzielski podał datę powrotu do normalności

- Jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej – powiedział Niedzielski.

CZYTAJ TEŻ: Pracodawca może przerwać Twój urlop. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz zostać ukarany!

Dodał też, że ostatnie poluzowania obostrzeń na razie nie powodują przyrostów zachorowań. Wręcz przeciwnie - liczby nowych przypadków systematycznie spadają. We wtorek (18 maja) potwierdzono jedynie 1734 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Według Niedzielskiego, mimo dalszego luzowania restrykcji, nie zapowiada się na to, by liczba chorych ponownie zaczęła wzrastać.

- W tym sensie rzeczywiście wychodzimy na ostatnią prostą. Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali – skomentował.

Luzowanie obostrzeń w Polsce - harmonogram maj 2021

Od soboty 15 maja nie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu, wreszcie można zjeść w ogródkach gastronomicznych. Kolejne luzowanie obostrzeń czeka nas w piątek 21 maja. Wówczas otwarte zostaną kina, teatry, opery oraz filharmonie z obłożeniem do 50%. Działalność wznowią również parki rozrywki na świeżym powietrzu.

Od piątku 28 maja restauracje, puby i bary będą przyjmować gości wewnątrz restauracji. Możliwe będą również imprezy okolicznościowe (wesela, komunie) organizowane w lokalu z maks. 50 osobami. Otwarte zostaną także baseny, kryte obiekty sportowe, siłownie oraz kluby fitness. Cały aktualny harmonogram luzowania obostrzeń w maju znajdziesz >>TUTAJ<<

Raport z anteny 18.05, godz.10
Sonda
Czy będziesz oglądał/-a mecze Euro 2021?