Boże Narodzenie 2021 i COVID-19. Jak będziemy je obchodzić? Jakie są obostrzenia?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Boże Narodzenie 2021 i COVID-19. Jak będziemy je obchodzić? Jakie są obostrzenia?

2021-12-13 12:26

Boże Narodzenie 2021 i COVID-19. Jak będziemy je obchodzić? Jakie są obostrzenia? Nadchodzą upragnione święta! Wielu z nas czekała na ten magiczny okres przez cały rok. Pogoda nam dopisuje, a prezenty udało się już kupić większości z nas! Problem stanowi jednak IV fala Covid-19 w Polsce.

Spis treści

  1. Obostrzenia od 15 grudnia 2021: ile osób na Wigilii?
  2. Wigilia 2021 - co z osobami, które przyjeżdżają?

Od 15 grudnia będą obowiązywać nas nowe obostrzenia. Wprowadzony zostaje między innymi limit na 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Oczywiście nie dotyczy to osób zaszczepionych. Te po okazaniu paszportu covidowego będą mogły korzystać z miejsc, które dla osób niezaszczepionych zostały ograniczone. Zasada ta dotyczy także kin, teatrów, obiektów sportowych i kościołów. Co więcej od 15 grudnia zacznie obowiązywać ograniczenie w zapełnieniu środków komunikacji publicznej.

Elbląg. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym

Obostrzenia od 15 grudnia 2021: ile osób na Wigilii?

W obiektach zamkniętych. pojawi się ograniczenie do 100 osób, z którego wyłączone będą osoby zaszczepione. Co jednak z tymi, którzy mieszkają z osobami chorymi? Osoby mieszkające z chorymi na COVID-19 będą musiały wykonać test antygrenowy. To zmiana, bo do tej pory nic nie ograniczało osób, które mieszkały z chorymi.

Wigilia 2021 - co z osobami, które przyjeżdżają?

Jeszcze jedna ważna zmiana wchodzi w życie od 15 grudnia. Osoby wracające do Polski spoza strefy Schengen będą musiały okazać teraz test wykonany nie wcześniej niż 24h przed przekroczeniem granicy. Warto zatem upewnić się, czy dotyczy to również waszej rodziny.

QUIZ. Nie da rady bez czekolady! Rozpoznaj czekoladowe hity i zostań czekoladowym mistrzem!

Pytanie 1 z 22
Delikatne pianki w polewie czekoladowej to: