Xbox vs PS5

i

Autor: Sony / Microsoft

PlayStation

PS5 zmiażdżyło Xbox Series X/S. Znamy wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał 2024 r.

2024-05-15 9:15

Najnowsze badanie Sony dotyczące wyników finansowych ujawniło zdumiewające liczby sprzedaży PS5, ponownie deklasujące sprzęt Microsoftu. Do tej pory sprzedano 59,3 miliona sztuk w całym okresie jego istnienia.

Od czasu niemal jednoczesnej premiery konsoli Xbox Series i PlayStation 5 w listopadzie 2020 r. Sony konsekwentnie wyprzedza swojego konkurenta. Mimo faktu, iż Microsoft dawno temu przestał podawać dane dotyczące sprzedaży sprzętu, przychody odnotowały spadek o 31% podczas ostatniego raportu firmy, a w przyszłości przewidywane są dalsze spadki. Dla kontrastu, Sony niedawno poinformowało o imponującej liczbie 4,5 miliona sprzedanych konsol PS5 w pierwszym kwartale 2024 roku.

Czytaj też: PS5 Pro: Pierwsze 'recenzje' nie napawają optymizmem. „Dlaczego to istnieje?”

Wyniki sprzedażowe PS5 vs Xbox Series za 1. kwartał 2024 r.

Ze względu na brak konkretnych danych dotyczących sprzedaży konsol Xbox porównanie podobnej sprzedaży jest trudne, ale analitycy i firmy badawcze sporządzają szacunki na podstawie wewnętrznych obliczeń oraz źródeł. Dyrektor ds. badań i spostrzeżeń w firmie Niko Partners, Daniel Ahmad, zamieścił niedawno na Twitterze wątek, w którym analizuje wyniki finansowe, ujawniając, że według szacunków Sony sprzedało w pierwszym kwartale 2024 r. prawie pięć razy więcej konsol PlayStation 5 niż Microsoft konsol Xbox Series X/S. Dostawy PS5 w tym kwartale wyniosły 4,5 miliona, tak więc Xbox pozostaje w granicach 800–900 tys.

Microsoft potwierdził jednak, że nie zamierza się jeszcze poddawać i potwierdził pracę nad nową generacją konsoli. Wielu uważa, że będzie to konsola domowa, ale dyrektor generalny Microsoft, Phil Spencer, rzuca perspektywę na urządzenie przenośne.

LG I XBOX

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?