Google Pixel 8

i

Autor: Google

Technologia

Pixel 8 „najinteligentniejszym telefonem”. Dlaczego każdy fan sztucznej inteligencji powinien go mieć?

2024-06-11 15:06

Samsung zapowiedział serię Galaxy S24 w zeszłym tygodniu podczas wydarzenia Galaxy Unpacked. Głównym tematem przemówienia było Galaxy AI, która wprowadza imponującą sztuczną inteligencję do modeli Galaxy S24. Funkcje te podważają dominację oprogramowania w serii Pixel 8. Google postanowiło odpowiedzieć.

Google odpowiada na Galaxy AI

Google nie pozostało dłużne i w odpowiedzi na Galaxy AI, które zostało zaprezentowane wraz z telefonami Galaxy S24 wprowadziło kilka innowacji, mających za zadanie wyrównać szanse. Aktualizacja wprowadza m.in. Circle to Search, Photomoji i Magic Compose. Google udostępnił także termometr Pixela 8 Pro, umożliwiając mu ostateczne sprawdzenie temperatury ciała. Co ciekawe, najnowsza aktualizacja funkcji Google jest zaskoczeniem, ponieważ firma zwykle publikuje te aktualizacje w ostatnim miesiącu każdego kwartału. Ostatni wypust miał miejsce w grudniu 2022 r., a następny nie powinien był nastąpić wcześniej niż w marcu 2024 r.

Czytaj też: Samsung Galaxy S24 Ultra czy iPhone 15 Pro Max: Który flagowiec jest lepszy w 2024?

Firma nie chciała pozostać w tyle za Samsungiem pod względem funkcji AI. Nowa aktualizacja Circle to Search umożliwia wyszukiwanie dowolnych informacji na ekranie telefonu poprzez długie naciśnięcie ekranu głównego i zakreślenie tego, co chcesz przeszukać. Najlepsze jest to, że nie musisz zamykać aplikacji, z której aktualnie korzystasz.

Czytaj też: Samsung Galaxy Buds 3 Pro tłumaczą każdy język w czasie rzeczywistym! Pomoże rozbudowana AI

Google wprowadza także Photomoji i Magic Compose w Wiadomościach. Funkcja Magic Compose na Pixelu 8 Pro będzie używać modelu Gemini Nano do sugerowania odpowiedzi w różnych stylach.

Photmoji, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia tworzenie niestandardowych naklejek przy użyciu zdjęć lub obiektu na obrazie. Z tej funkcji będą mogli korzystać posiadacze Pixela 5a lub nowszego.

Czytaj też: Samsung Galaxy S24 Ultra niczym kamera filmowa! Nagrywanie wideo zmieni się na zawsze

W przypadku Pixela 8 Pro wprowadzono także możliwość sprawdzenia temperatury ciała. Funkcja ta otrzymała zielone światło od FDA w USA. Przed tą aktualizacją czujnik mógł mierzyć jedynie temperaturę obiektów.

Wyprzedził na przejeździe kolejowym. Miał ogromnego pecha

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?