Facebook

i

Autor: Meta / Canva

Facebook

Facebook: Od teraz nie wiesz, z kim będziesz pisał. Sztuczna inteligencja przejęła platformę

2024-06-06 21:54

Kolejnym dowodem na to, że sztuczna inteligencja rozwija się w zatrważającym tempie, jest Facebook, który po cichu zaczął rozpowszechniać sztuczną inteligencję w mediach społecznościowych. Teraz Meta oferuje wam możliwość pisania komentarzy do postów za Ciebie.

Sztuczna inteligencja przejmuje Facebook

Jak podaje TechRadar, niektórzy użytkownicy Facebook'a, po wejściu w sekcję komentarzy do postów, mogą ujrzeć nową funkcję opartą na sztucznej inteligencji. Mianowicie mowa tutaj o opcji „skomentuj za pomocą AI”. Jest to część niedawnego wzmocnienia Meta, w ramach którego wprowadzono tak zwaną „Meta AI” na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp, które zostały zbudowane przy użyciu Llama-3.

Czytaj też: Facebook NIE dla dzieci poniżej 14 roku życia. Zakaz już obowiązuje!

Niedawno dostępna na Facebooku funkcja umożliwia użytkownikowi tworzenie komentarzy będących odpowiedzią na post. Sztuczna inteligencja analizuje treść i zapewnia użytkownikom różne emocje i style komentarzy. Od zwykłych, przez serdeczne i wnikliwe, aż po inspirujące lub wspierające.

Co ciekawe, nie zobaczysz za każdym razem dużego wyskakującego okienka „Komentuj za pomocą AI”. Po tym pierwszym niespodziewanym pojawieniu się sztuczna inteligencja siedzi spokojniej w polu komentarza w postaci trzech kształtów ikon (tuż na lewo od bardziej preferowanej opcji „GIF”).

Czytaj też: Facebook, Twitter, TikTok: Jak sprawdzić, ile czasu spędzasz na mediach społecznościowych?

TechRadar uznał komentarz AI za „zły” i było jasne, kto faktycznie go udzielił, szczególnie że odpowiedzi były zbyt ogólne. Poza tym sztuczna inteligencja nie wie, jak wygląda faktyczna relacja między użytkownikiem a twórcom wpisu. Meta pozwala jednak edytować odpowiedzi wygenerowane przez sztuczną inteligencję Meta, dostosowując je lepiej do komentarza.

Tak sztuczna inteligencja widzi mieszkańców warszawskich dzielnic

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?