Facebook x TikTok

i

Autor: Meta

Social Media

Facebook NIE dla dzieci poniżej 14 roku życia. Zakaz już obowiązuje!

2024-04-10 7:34

Niektórzy powiadają, że media społecznościowe to zguba dla nas wszystkich, a szczególnie dla najmłodszych dzieci, które nierzadko posiadają dostęp do swojego prywatnego smartfona. Teraz gubernator Florydy podpisał ustawę zabraniającą dzieciom poniżej 14 roku życia zakładania kont w mediach społecznościowych i zmusza platformy do usuwania takich kont, o ile istnieją.

Social Media NIE dla dzieci poniżej 14-roku życia

Bezpieczeństwo dzieci w mediach społecznościowych było w ciągu ostatnich kilku lat ogromnym problemem, a państwa mówiły o wymogu silniejszej weryfikacji wieku i kontroli rodzicielskiej. Gubernator Florydy Ron Desantis postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podpisał 25 marca 2024 r. ustawę, która skutecznie zakazuje dzieciom do 15. roku życia korzystania z mediów społecznościowych.

Czytaj też: Apple Vision Pro najmroczniejszą wizją przyszłości. Zobaczcie, jak teraz żyją ludzie

Oznacza to, że dzieci w wieku 14 i 15 lat muszą mieć zgodę rodziców, aby utworzyć konto w witrynach takich jak Twitter, Instagram i Facebook. Prawo stanowi również, że platformy muszą zamknąć te konta, jeśli nastolatek lub jego rodzice zażądają usunięcia go ze strony. Jeśli tego nie zrobią, firmy mogą zostać pozwane w imieniu dziecka i mogą ponieść odpowiedzialność za szkody w wysokości do 10 000 dolarów.

Czytaj też: Facebook, Instagram, Telefon — Jak sprawdzić, ile czasu spędzasz na mediach społecznościowych?

Platforma mediów społecznościowych zabrania osobie małoletniej, która ukończyła 14 lub 15 lat, zawarcia umowy z platformą mediów społecznościowych w celu uzyskania statusu posiadacza konta, chyba że rodzic lub opiekun małoletniego wyrazi zgodę na to, aby małoletni został posiadaczem konta” – czytamy.

Czytaj też: Czy Sztuczna inteligencja zabierze pracę artystom? Rozwój AI może niepokoić ludzi

Prawie wszystkie platformy mediów społecznościowych, w tym Twitter, Facebook i Instagram należące do Meta oraz TikTok, mają minimalny wiek wynoszący 13 lat lub więcej. Teraz, gdy ustawa została podpisana, dzieci na Florydzie będą musiały poczekać, aż ukończą 14 lat, aby dołączyć do mediów społecznościowych za zgodą rodziców.

FACEBOOK - Poranki Sklejka | ESKA ROCK

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?