Elon Musk / X

i

Autor: Elon Musk X

Social Media

Elon Musk ogłasza koniec darmowego X/Twittera. Użytkownicy w szoku! Kiedy wejdą opłaty?

2024-04-16 7:49

Bez wątpienia po tym, jak po przejęciu platformy Twitter przez Elona Muska, wszyscy wróżyli jej rychły koniec, teraz ma się dobrze, a sam właściciel wprowadza kolejne pomysły. Najnowszy z nich jest jednak nieco bardziej kontrowersyjny. Miliarder twierdzi, że nowi użytkownicy Twittera/X będą musieli uiścić „niewielką opłatę”, aby walczyć z botami przejmującymi platformę.

Elon Musk rozpoczyna walkę z botami

Odkąd Elon Musk kupił Twittera/X w 2022 r., pomysł pobierania opłat od użytkowników za korzystanie z platformy pojawiał się wielokrotnie. Już w październiku 2023 r. firma wdrożyła opłatę w wysokości jednego dolara rocznie dla nowych użytkowników w Nowej Zelandii i na Filipinach. Elon Musk odpowiedział wtedy, że pobieranie opłat od nowych użytkowników to „jedyny sposób” na zmniejszenie liczby botów na platformie.

Czytaj też: Elon Musk ostro o Microsoft. Poleciały skargi do CEO! Chodzi o Windows 11

Niestety niewielka opłata za dostęp nowego użytkownika do zapisu to jedyny sposób na powstrzymanie bezlitosnego ataku botów. Atak fałszywych kont również zużywa dostępną przestrzeń nazw, w wyniku czego wykorzystywanych jest wiele dobrych z nich” – stwierdził w poście na Twitterze/X.

Elon Musk wyjaśnił jednak w innym poście, że pełny, bezpłatny dostęp do Twittera użytkownicy uzyskają jednak po trzech miesiącach. Właściciel nie potwierdził bezpośrednio, kiedy i czy nowi użytkownicy będą musieli płacić za korzystanie z aplikacji, ale jasne jest, że jest on zainteresowany tym, aby stało się to możliwe dla nowych użytkowników w każdym kraju.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?