Elon Musk

i

Autor: X Elon Musk / Microsoft Windows

Windows

Elon Musk ostro o Microsoft. Poleciały skargi do CEO! Chodzi o Windows 11

2024-02-28 8:14

W ciągu ostatnich kilku lat system Windows 11 został przyjęty przez coraz większą liczbę użytkowników, a z najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu korzysta ponad 400 milionów osób. Podczas konfiguracji użytkownicy są proszeni o utworzenie konta Microsoft, ale nie wszyscy byli z tego zadowoleni, włącznie z Elonem Muskiem, który postanowił zadziałać.

Elon Musk skarży się na konta Microsoft bezpośrednio do CEO

W odpowiedzi na tweet dyrektora generalnego Microsoft Satyi Nadelli na temat ich niedawnej współpracy z Mistral AI, Elon Musk podzielił się swoimi skargami dotyczącymi wymogu posiadania konta Microsoft. „Satya, nie chcę być szkodnikiem, ale proszę, pozwól osobom konfigurującym nowy komputer z systemem Windows pominąć tworzenie konta Microsoft. Ta opcja znika, jeśli komputer jest podłączony do Wi-Fi. Ponadto nawet jeśli chcesz się zarejestrować, nie pozwoli ci to na użycie służbowego adresu e-mail, a ja *mam* służbowe adresy e-mail” – napisał.

Czytaj też: Elon Musk ostro o Diablo 4. „Ta gra nie ma sensu”! Miliarder spróbuje tytułu Sony

Faktycznie to, o czym pisze Elon Musk, czyli założenie konta Microsoft podczas instalowania Windowsa 11, jest wymagane, ale istnieje wiele sposobów na ominięcie tego procesu.

Jednym z nich jest użycie fałszywego adresu e-mail, np. przykł[email protected] i hasła asdf. Instalator powinien następnie wyświetlić monit o utworzenie konta lokalnego. Jest to powszechnie określane jako metoda zakazanej poczty e-mail i występuje również w kilku innych wariantach.

Użytkownicy Twittera/X trafili pod post Elona Muska stwierdzającej, że konto również nie jest wymagane, ale Musk nie odpowiedział jeszcze na komentarze.

Szymon Hołownia w Krakowie

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?