Matura 2020 - jak się przygotować? Zrób to z ESKA.pl! Najważniejsze informacje w jednym miejscu

2020-06-01 14:03 MK
Matura
Autor: Rafal Gaglewski/REPORTER

Matura 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem setki tysięcy maturzystów z całej Polski zasiądą o równej godzinie w salach egzaminacyjnych i rozpoczną wypełnianie arkuszy. Wyniki zadecydują o przyjęciu na wymarzone studia. I choć wydawać by się mogło, że czasu pozostało niewiele, to jest go wystarczająco dużo, by powtórzyć najważniejsze zagadnienia, które regularnie pojawiają się na maturze. Przygotuj się do egzaminu z ESKA.pl.

Matura 2020 - jak się przygotować? To pytanie zadają sobie z pewnością wszyscy tegoroczni maturzyści, którzy czują na plecach oddech najważniejszego egzaminu w ich dotychczasowej edukacji. Nie bez przyczyny matura nazywana jest egzaminem dojrzałości. Od jej wyników zależy, czy absolwent szkoły średniej dostanie się na interesujący go kierunek studiów i rozpocznie naukę na wymarzonej uczelni wyższej.

Gdyby nie pandemia koronawirusa, maturzyści mieliby już egzaminy maturalne za sobą. Sesja egzaminacyjna miała się rozpocząć 4 maja egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna oraz wzrost liczby zakażonych koronawirusem wymusiły jednak na Ministerstwie Edukacji Narodowej podjęcie decyzji o przełożeniu terminów matur, jak również o odwołaniu części ustnej. Dopiero 24 kwietnia 2020 roku podjęto oficjalną decyzję, że jeśli sytuacja drastycznie się nie zmieni, maturzyści podejdą do egzaminów maturalnych w dniu 8 czerwca. Harmonogram matur także znajdziecie na ESKA.pl.

I choć do rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej pozostało niewiele czasu, każdy dzień dobrze wykorzystać na powtórkę materiału z poszczególnych przedmiotów. W szczególności tych, które zdają wszyscy. Poniżej znajdziecie odnośniki do podcastów ze streszczeniami lektur, charakterystykę epok literackich, zadania z matematyki, które są pewniakami, jak również quizy pomagające utrwalić zdobytą na przestrzeni lat wiedzę.

Przygotowania do matury 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Matura 2020 - język polski

Matura z języka polskiego to zadanie, z którym maturzyści będą musieli się zmierzyć na samym początku. Nieodłączną częścią arkusza maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym jest napisanie rozprawki bądź analiza tekstu literackiego. Aby napisać dobrze ocenione przez komisję egzaminacyjną wypracowanie, warto powtórzyć sobie motywy literackie i sylwetki poszczególnych bohaterów. Streszczenia lektur znajdziecie na ESKA.pl.

Poza streszczeniami, przygotowaliśmy dla was także charakterystykę epok literackich - ramy czasowe, założenia oraz literaturę z tamtego okresu.

Swoją wiedzę z języka polskiego możecie sprawdzić w naszym quizie.

Matura 2020 - matematyka

Największy strach wśród maturzystów od zawsze wzbudza egzamin maturalny z królowej nauk, czyli matematyki. Aby poradzić sobie z arkuszem i zdobyć wymarzone 30%, warto rozwiązywać zadania z lat poprzednich. Na ESKA.pl przygotowaliśmy dla was zestaw zadań maturalnych z matematyki, które powtarzają się niemalże zawsze. Poznając ich schemat, poradzicie sobie na pewno!

Matura 2020 - język angielski

Poza językiem polskim i matematyką, maturzyści będą musieli zmierzyć się także z egzaminem z języka obcego na poziomie podstawowym. W większości, uczniowie wybierają maturę z języka angielskiego. Sprawdźcie się w naszym quizie!

Najnowsze