Blanka - piosenkarka, solo, wiek, wzrost, partner, nazwisko, eurowizja, top model, zdjęcia

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Blanka - piosenkarka, solo, wiek, wzrost, partner, nazwisko, eurowizja, top model, zdjęcia

gwiazdy

Blanka od hitu "Solo" to muzyczna rakieta! Piękna polska gwiazda podbija świat

2024-05-25 10:22

Kim jest Blanka? Utalentowana, ambitna, pracowita i przepiękna wokalistka, na którą trzeba zwrócić uwagę! Po wydaniu hitowego singla Solo stała się jedną z naszych muzycznych nadziei w 2023 roku. Wkrótce zapewne pójdzie za ciosem, wyda kolejny singiel, ale póki co skupia się na swoim preselekcyjnym występie. Artystka opowiedziała nam o sobie i ujawniła nieznane do tej pory szczegóły. Poznajcie ją bliżej już teraz.

Spis treści

 1. Blanka piosenkarka - kto to jest?
 2. Blanka - wiek
 3. Blanka - wzrost
 4. Blanka - partner, chłopak
 5. Blanka - gdzie mieszka?
 6. Blanka - Eurowizja
 7. Blanka - piosenka Solo
 8. Blanka Stajkow - zdjęcia
 9. Blanka Stajkow - ciekawostki

Blanka szturmem podbiła serca słuchaczy w Europie! Jej hit Solo, z wakacyjnym, poprawiającym nastrój teledyskiem momentalnie stał się hitem przede wszystkim w Polsce. Blanka jednak, zanim doszła do swoich pierwszych sukcesów, musiała pokonać długą i często krętą drogę. Mając zaledwie 14 lat napisała pierwszą piosenkę i zrozumiała, jakie jest jej życiowe przeznaczenie. Rozwijała zdolności muzyczne, taniec, a także język angielski, w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Występowała z gitarą w ręku na sesjach Open Mic w restauracjach oraz pubach w Los Angeles oraz w Nowym Jorku. Pojawiła się chociażby w klubie The Bitter End, gdzie swoją karierę rozpoczynała Lady Gaga. Blanka Stajkow wróciła do Polski, a po powrocie do kraju kontynuowała realizację swoich muzycznych marzeń. 

Blanka piosenkarka - kto to jest?

Blanka jako piosenkarka zadebiutowała na początku września 2021 roku. Wypuściła do sieci chilloutowy utwór zatytułowany Better. Sukces wraz z wytwórnią Warner Music Poland osiągnęła dokładnie rok później. We wrześniu 2022 pojawił się hit Solo, który po kilku tygodniach pokochała cała Polska. Zanim jednak Blanka Stajkow została piosenkarką spod szyldu znanego labelu próbowała swoich sił w modelingu. Wzięła udział w Top Model, jednak jej przygoda nie potrwała długo. Jury wychwalało jej urodę, proporcje, ale ostatecznie uznali, że jest zbyt seksowna. Blanka odpowiedziała nam na kilka pytań i ujawniła szczegóły ze swojego życia prywatnego!

Blanka - wiek

Ile lat ma Blanka? Niezwykle piękna piosenkarka urodziła się 23 maja 1999 roku. W 2024 świętować będzie 25. urodziny.

Blanka - wzrost

Wzrost Blanki nie jest dla nas tajemnicą. Ambitna artystka ma 167 centymetrów wzrostu.

Blanka zrobiła to w samolocie przy pasażerach! Odwaga to mało powiedziane

Ulubione piosenki Roberta Lewandowskiego. Oto jego playlista!

Blanka - partner, chłopak

Czy Blanka ma partnera? Chłopak piosenkarki wzbudza dużą ciekawość głównie męskiej części internautów. Dowiedzieliśmy się, co może być zaskoczeniem, że serce pięknej wokalistki jest wolne! Swego czasu była w związku ze Smolastym. Para nie robiła z tego tajemnicy.

Blanka - gdzie mieszka?

Miejsce zamieszkania Blanki również ciekawi osoby zakochane w jej głosie. Nie będziemy ujawniać dokładnego miejsca zamieszkania. Artystka ujawniła nam, że mieszka aktualnie w Szczecinie. Warto też wspomnieć, że ma bułgarskie korzenie, jednak wychowywała się w Polsce.

Blanka - Eurowizja

Blanka była reprezentantką Polski na Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Z piosenką "Solo" zajęłą 19. miejsce, w tym 8. miejsce w głosowaniu publiczności.

Blanka - piosenka Solo

Piosenka Solo w bardzo szybkim czasie stała się hitem. Aktualnie utwór przekroczył barierę trzech milionów streamów, tylko w jednym serwisie streamingowym, a sam pełny wakacyjnego vibe'u teledysk ma ponad dziesięć milionów wyświetleń. O czym jest piosenka Solo? Jak mówi nam Blanka, to bujający utwór o miłości, która okazała się zwykłą ściemą. Łatwo stracić dla kogoś głowę, ale kiedy nagle okazuje się, że druga połówka nami pogrywa, optyka zmienia się o 180 stopni. Trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam... Solo, bo sami siebie nie rozczarujemy.

Blanka Stajkow - zdjęcia

Zdjęcia Blanki znajdziecie na jej Instagramie, który obserwuje ponad 127 tysięcy osób. My jednak zdecydowaliśmy się stworzyć galerię ze zdjęciami, które poprawią wam humor. Koniecznie zobaczcie też teledysk jej singla Solo.

Blanka Stajkow - ciekawostki

Już wiecie, kim jest i kto to jest Blanka Stajkow, ale nie znacie ciekawostek na jej temat. Artystka zdradziła nam kilka faktów ze swojego życia:

 • Miłość do tańca od najmłodszych lat: Blanka zaczęła tańczyć mając zaledwie 6 lat. Gdy inni marzyli, by być nauczycielem, policjantem, czy lekarzem, ona chciała po prostu tańczyć!
 • Miłość do muzyki od najmłodszych lat: Już w wieku 14 lat napisała swoją pierwsza piosenkę i zrozumiała, co jest jej drogą w życiu.
 • Cechy zwiastujące długą karierę: Blanka jest pracowita. Z tłumu wyróżnia ją to, że zawsze, jeśli już zaczyna coś robić, dąży do upragnionego celu. Oprócz tego otwarta jest na zmiany i krytykę. Uważa, że to pozwala człowiekowi być lepszym.
 • Spotkanie na szczycie: Blanka w przeszłości spotkała się z jedną z członkiń The Pussycat Dolls, Melody Thornton.
 • Topowe produkcje: Blanka pracowała z wieloma uznanymi twórcami i producentami, takimi jak Tim Kelley, który jest odpowiedzialny za wiele albumów Chrisa Browna i Ushera.

Orcheston 2023 - kiedy i gdzie? Gromee wraca z najgłośniejszą imprezą symfoniczną w Polsce!

Sonda
Czy Blanka powinna reprezentować Polskę na Eurowizji 2023?
Listen on Spreaker.