„Warszawianka” jednak nie trafi do HBO Max. Co dalej z wyczekiwanym polskim serialem?

i

Autor: materiały prasowe „Warszawianka” jednak nie trafi do HBO Max. Co dalej z wyczekiwanym polskim serialem?

„Warszawianka” jednak nie trafi do HBO Max. Co dalej z wyczekiwanym polskim serialem?

2023-01-10 16:53

„Warszawianka” znalazła nowy dom, podobno jak szereg innych europejskich produkcji. Gdzie ostatecznie obejrzymy serial z Borysem Szycem w roli głównej?

SkyShowtime przejmuje seriale HBO Max. Serwis streamingowy, który za kilka tygodni trafi do Polski, nabył prawa do 21 lokalnych produkcji odcinkowych stworzonych przez Warner Bros. Discovery. Rzeczona umowa obejmuje wyłączne prawa do pokazywania na terenie Europy 21 seriali HBO Max European Originals. Będą to zarówno produkcje emitowane wcześniej przez HBO, jak i zupełnie nowe seriale, które zadebiutują już jako SkyShowtime Originals. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak czesko-słowacki „The Winner”, drugi sezon hiszpańskiego „Tak czy owak”, oraz nasza polska „Warszawianka”.

„Warszawianka” – o czym opowie serial i kiedy odbędzie się premiera?

„Warszawianka” to jeden z najbardziej obiecujących polskich projektów ostatnich lat, a przynajmniej na rynku serialowym. Produkcja liczyć będzie 11 odcinków i opowie nam tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego warszawskiego playboya i miejskiej legendy (w tej roli Borys Szyc). Główny bohater to postać głęboko złożona, nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Pod tą powłoką mężczyzna kryje jednak udrękę i nienawiść do samego siebie, ograniczany przez rodziców i zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go ukształtowały. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim skradł serca pokolenia X. Ale nie dojrzał. Jest słaby. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

W rodziców głównego bohatera wcielą się Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski, a na ekranie zobaczymy także między innymi Tomasza Włosoka, Zofię Wichłacz, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jana Peszka i Jakuba Wieczorka.

Za kamerą stanął Jacek Borcuch, zaś scenariusze do wszystkich odcinków opracował popularny polski pisarz Jakub Żulczyk. Jak już wspominałam na wstępie, „Warszawianka” zadebiutuje za pośrednictwem platformy SkyShowtime, której start w naszym kraju wyznaczono na luty tego roku (dokładna data nie jest jeszcze znana). Sam serial ma zaś zadebiutować w marcu.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6