Top Gun: Maverick

i

Autor: tylkohity.pl

Top Gun: Maverick to sequel doskonały? Pierwsze recenzje zwalają z nóg

2022-05-13 15:33

"Top Gun: Maverick" (wreszcie) zmierza na ekrany kin, a tymczasem zagraniczni krytycy mieli już okazję zapoznać się z kontynuacją słynnego filmu z lat 80. Okazuje się, że widowisko z Tomem Cruise'em w roli głównej jest... arcydziełem.

"Top Gun: Maverick" to sequel kultowego filmu z 1986 roku z Tomem Cruise'em w roli głównej. Teraz Porucznik Pete "Maverick" Mitchell powraca i wszystko wskazuje na to, że porządnie nas zachwyci.

Po pokonaniu wyboistej drogi i licznych przesunięciach, "Top Gun: Maverick" wreszcie zawita na ekranach naszych kin. Zagraniczni krytycy widzieli już film i są absolutnie zachwyceni. Pojawiły się nawet takie określenia, jak najlepszy sequel w dziejach kina

ZOBACZ TAKŻE: Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć. TOP10 żelaznej klasyki kina grozy

Top Gun: Maverick to sequel doskonały? Pierwsze recenzje zwalają z nóg

Akcja nowego "Top Guna" rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach z poprzednika. Główny bohater - Pete "Maverick" Mitchell - staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej uczestników do udziału w misji, jakiej jeszcze nie było. Wówczas jego losy krzyżują się z Bradleyem "Roosterem" Bradshawem (w tej roli Miles Teller), synem jego przyjaciela oficera "Goose'a", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

W chwili, gdy powstaje niniejszy artykuł, "Top Gun: Maverick" może pochwalić się imponującym wynikiem 96% świeżości w serwisie Rotten Tomatoes, przy 78 recenzjach krytyków. Recenzenci Metacritic byli nieco mniej łaskawi, jednak ocena 81/100 to wciąż obietnica niezwykle udanego seansu (zwłaszcza, że żadna z opinii nie jest negatywna - 32 są pozytywne, a pozostałych 5 to mieszane uczucia). 

ZOBACZ TAKŻE: Seksmisja kończy prawie 40 lat! Przypominamy najlepsze teksty z kultowego filmu

"Top Gun: Maverick" już teraz został okrzyknięty najlepszy sequelem w dziejach, a krytycy chwalą wiele różnych aspektów filmu - od obsady, przez fabułę, na kwestiach technicznych skończywszy. Jeśli wierzyć recenzentom, czeka nas naładowany akcją, emocjonujący i wciskający w fotel seansu filmu, który nie tyle dorównuje kultowemu poprzednikowi, co bije go wręcz na głowę.

Wiele pochwał skierowano w stronę Toma Cruise'a, który po latach powrócił do roli Mavericka, jednak najwięcej komplementów otrzymał "nowy nabytek serii" Miles Teller.

ZOBACZ TAKŻE: Dirty Dancing powróci! Kultowy film doczeka się kontynuacji z Jennifer Grey w roli głównej. Kiedy premiera i co już wiemy?

Top Gun: Maverick - kiedy premiera w Polsce?

"Top Gun: Maverick" zawita na ekranach polskich kin już 27 maja 2022 roku. Za reżyserię odpowiada Joseph Kosinski, a w obsadzie - oprócz Cruise'a i Tellera - znaleźli się między innymi Jennifer Connelly, Val Kilmer, Jon Hamm oraz Ed Harris.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy 2022 -najciekawsze premiery, których za nich nie możecie przegapić

Sonda
Wybierzesz się do kina na film "Top Gun: Maverick"?