Dirty Dancing powróci! Kultowy film doczeka się kontynuacji z Jennifer Grey w roli głównej. Kiedy premiera i co już wiemy?

2022-05-10 11:07 Natalia Nowecka
Dirty Dancing
Autor: Artisan Entertainment/Courtesy Everett Collection/ East News Dirty Dancing w nowej wersji - Jennifer Grey powróci jako Baby

Wiemy już, kto wyreżyseruje nową odsłonę "Dirty Dancing", oraz o czym opowie film. Fanów oryginału z pewnością ucieszy wiadomość, że w produkcji zobaczymy Jennifer Grey, powracającą do roli Baby. Ponadto ogłoszono przybliżoną datę premiery.

"Dirty Dancing" to kultowy film z 1987 roku, który mimo skromnego budżetu okazał się wielkim kasowym hitem. Teraz produkcja powraca, by nakreślić nam dalsze losy głównej bohaterki, dając również głos nowemu pokoleniu. O czym opowie nowe "Dirty Dancing" i kiedy premiera? Poznaliśmy nazwisko reżysera i pierwsze szczegóły fabularne.

ZOBACZ TAKŻE: Kultowe filmy i seriale, które dziś NIE MOGŁYBY powstać

Dirty Dancing powraca - Jennifer Grey znów w roli Baby

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, nowa odsłona "Dirty Dancing" (która otrzymała dokładnie taki sam tytuł) zabierze nas do lat 90. XX wieku (czyli akcja rozgrywać się będzie ok. 30 lat po wydarzeniach z poprzednika) i ponownie będzie filmem coming-of-age. Główna oś fabularna skupiać się będzie na młodej dziewczynie, która znajduje miłość podczas letnich wakacji. Nie zabraknie również Jennifer Grey jako Frances "Baby" Houseman, wielkich hitów z poprzednika (z "Hungry Eyes" na czele) oraz... hip-hopowych kawałków (mówi się przede wszystkim o wykorzystaniu utworów Alanis Morisette i Liz Phair).

Co więcej, reżyser filmu zasugerował, że Jennifer Grey nie będzie jedyną członkinią oryginalnej obsady, którą przyjdzie nam zobaczyć na ekranie. Wątek Johnny'ego, w którego wcielał się Patrick Swayze, również zostanie wspomniany, a jego absencja wyjaśniona.

ZOBACZ TAKŻE: TOP10 filmów z najlepszym soundtrackiem. Te utwory skradły całe widowisko!

Dirty Dancing - kiedy premiera nowej odsłony?

Za reżyserię nowego "Dirty Dancing" odpowie Jonathan Levine, dotąd związany głównie z kinem komediowym ("Pół na pół", "Niedobrani", "Babskie wakacje"), który napisał również scenariusz (wraz z Elizabeth Chomko). Dokładna data premiery "Dirty Dancing 2" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku, a do debiutu dojdzie w roku 2024.

Kultowy film, za który odpowiadały Emile Ardolino i Eleanor Bergstein, doczekał się w minionych latach niekanonicznej kontynuacji ("Havana Nights") oraz koszmarnego remake'u. Obie produkcje zostały zmiażdżone zarówno przez widzów, jak i krytyków. Miejmy zatem nadzieję, że "Dirty Dancing" Jonathana Levine'a nie podzieli ich losu. Pojawiły się wprawdzie zapewnienia, że produkcja nie zniszczy dzieciństwa fanom oryginału i ma zostać zrealizowana z odpowiednią dozą miłości i szacunku. Czy obietnica ta zostanie jednak spełniona? Przekonamy się za dwa lata.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy 2022 - najciekawsze premiery, których za nich nie możecie przegapić

Sonda
Obejrzysz nową odsłonę "Dirty Dancing"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE