Seksmisja

i

Autor: Screen z YouTube/WFDiF - Studio Filmowe Kadr

Seksmisja kończy prawie 40 lat! Przypominamy najlepsze teksty z kultowego filmu

2022-05-13 10:51

To 40 lat temu dowiedzieliśmy się, że Kopernik była kobietą. Seksmisja to komedia pełna zabawnych tekstów, które są powtarzane od wielu lat. Niektóre weszły nawet do języka potocznego! To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie wszystkie najlepsze kwestie Maksa i Albercika.

Seksmisja - najlepsze cytaty z filmu. Pamiętacie jeszcze niesamowitą przygodę Maksa i Alberta? W rolę kultowych postaci wcielali się Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz. To oni zagrali zahibernowanych bohaterów, którzy obudzili się w totalitarnych świecie pozbawionym mężczyzn. Komedia odniosła ogromny sukces frekwencyjny i pobiła wszelkie możliwe rekordy w tamtym czasie. W pierwszym miesiącu obejrzało ją ponad milion widzów, a kilka miesięcy później już 12 milionów. Nawet sam Machulski nie spodziewał się takich wyników. Produkcja nad filmem rozpoczęła się w 1983 roku, a rok później 14 maja zadebiutowała na wielkich ekranach. Tytuł obchodzi właśnie 38. rocznicę, więc to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie kwestie, które są cytowane przez widzów nawet dzisiaj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze polskie kryminały. TE produkcje trzymają w napięciu do ostatniej minuty

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Seksmisja - najlepsze cytaty z filmu. Pamiętacie te teksty?

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji oglądać Seksmisji, to zdecydowanie warto nadrobić. To historia o Maksie i Albercie, którzy w ramach eksperymentu dają się zamrozić. Podczas ich hibernacji doszło do wojny, która wyniszczyła ludzkość. Po przebudzeniu okazuje się, że są oni jedynymi mężczyznami, a totalitarny rząd kobiet pragnie, aby zmienili swoją płeć. Wiele scen się nie zestarzało, a teksty komedii Machulskiego bawią nawet dzisiaj. Przypominamy te najlepsze!

Kobieta mnie bije…

Uratowani! Uratowani jesteśmy! Bocian! Patrz! Bocian! Jak on żyje, to znaczy, że my też możemy!

Nas? Bohaterów? Prądem?!

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę

Jakim prawem mnie dotykasz? - Odwiecznym prawem natury!

Sekcja specjalna zawsze lojalna!

Czy można stąd zadzwonić na miasto? Pytałem się o coś! Małżonka się niepokoi!

Żeby chłop nie mógł z gołą babą w windzie…

Dzień dobry, zastałem Jolkę?

Kopernik była kobietą!

Sonda
Czy Seksmisja powinna wrócić na ekrany?