Emigracja: data premiery, zapowiedź, obsada i premiera nowego serialu CANAL+

i

Autor: materiały prasowe CANAL+ Emigracja: data premiery, zapowiedź, obsada i premiera nowego serialu CANAL+

Tomasz Włosok w zapowiedzi „Emigracji”. Szykuje się kolejny jakościowy polski serial?

2023-02-17 18:07

„Emigracja” to adaptacja powieści popularnego pisarza Malcolma XD, w której zobaczymy Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, którzy wykreowali postacie dwóch chłopaków z małej miejscowości, wyruszających na podbój Londynu.

„Emigracja”, a właściwie „EMIGRACJA XD”, zapowiadana jest jako szalona komedia drogi o podróży dwóch ziomków z bardzo małego miasta do bardzo Wielkiej Brytanii.

„Emigracja” – poznajcie głównych bohaterów nowego serialu CANAL+

Jak obiecuje CANAL+, „Emigracja” to serial, który z dużym dystansem, w brawurowo-komediowy sposób podchodzi do ważnego społecznie tematu, przedstawiając go w nieco krzywym zwierciadle. Fabułę oparto na książce Malcolma XD, popularnego i niezwykle tajemniczego polskiego pisarza.

W trakcie seansu przyjdzie nam śledzić losy Malcolma i Stomila, czyli dwóch  kumpli z niewielkiego polskiego miasteczka, których opłakane skutki pewnej imprezy zmuszają do wyjazdu do Londynu, by zarobić trochę grosza. Wielokulturowa stolica Wielkiej Brytanii zaskoczy młodych emigrantów mnogością narodowości, zwyczajów i wyznań.

Myślę, że EMIGRACJA XD dobrze odzwierciedla, z jakim szokiem kulturowym często spotykają się Polacy wyjeżdżający pracować za granicę. Serial, tak samo zresztą jak książkowy pierwowzór, jest mocno oparty na moich własnych doświadczeniach z pracy w Wielkiej Brytanii. Dlatego wydaje mi się, że ci, którzy już emigracji doświadczyli, odnajdą w pewnym stopniu w tym serialu samych siebie, a ci, którzy o emigracji dopiero myślą, będą mogli lepiej się do niej przygotować, ucząc się na cudzych - w tym przypadku moich – błędach.

- tak prawi autor książki, a jednocześnie jeden ze współscenarzystów serialu.

„Emigracja” – kiedy premiera serialu w CANAL+ i kto znalazł się w obsadzie?

W rolach głównych zobaczymy Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, a na ekranie towarzyszyć im będą między innymi: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek.

Za reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki, który pracował wcześniej przy szeroko chwalonym „Klangorze”. Jest on również, obok MALCOMA XD, współautorem scenariusza. Pierwsze dwa odcinki „Emigracji” ukażą się już 17 marca.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE