Polskie seriale

Szykujcie się, bo nadchodzi ostatni “Rojst”. A zwiastun zapowiada wyborny finał

2024-02-20 8:45

“Rojst Millenium” to trzecia i zarazem ostatnia odsłona serii kryminałów Jana Holoubka. Nowe odcinki, które tym razem – zgodnie z tytułem – przeniosą nas do początku lat ’00, ujrzą światło dzienne już pod koniec lutego, a tymczasem Netflix podzielił się z nami oficjalnym zwiastunem. Wygląda ślicznie.

Grzechy przeszłości karmią dzisiejsze potwory – te złowieszcze słowa są motywem przewodnim nowego “Rojsta”, czyli kontynuacji szeroko chwalonej serii kryminałów Jana Holoubka, która – niestety – wkrótce dobiegnie końca. Czy zejdzie ze sceny w wielkim stylu?

Podobno wszystkie ścieżki prowadzą do lasu na Grontach. Tym razem dowiemy się, kto nimi kroczył w przeszłości i nadał bieg wydarzeniom, których echo prześladuje każdego, przed laty i dziś. Bo potwory czają się nie tylko w ciemności – są wśród nas i przekonają się o tym dobrze znani widzom, jak i zupełnie nowi bohaterowie. Rozpocznie się walka o prawdę, ale znajdą się też tacy, którzy za wszelką cenę będą chcieli, aby na dobre pogrzebać grzechy przeszłości… Przewodnikiem po meandrach początków brutalnego świata będzie enigmatyczna postać Kierownika hotelu Centrum, stawiającego pierwsze kroki w swojej przebojowej karierze, w którego wciela się brawurowo Filip Pławiak – czytamy w oficjalnej zapowiedzi od Netfliksa.

“Rojst Millenium” – nadchodzi finał kryminalnej trylogii. O czym opowie 3. sezon?

Tym razem przyjdzie nam śledzić śledztwo w sprawie zniknięcia Wandy Zarzyckiej, które stanie się głównym życiowym celem nie tylko jej ojca (w tej roli Dawid Ogrodnik), ale również dobrze nam znanej sierżant Anny Jass (Magdalena Różczka), która powróci do miasta po osobistych przejściach.

Adam Mika (Łukasz Simlat) pragnie zaś rozwiązać swoją ostatnią sprawę, więc za cel postawi sobie rozwikłanie przyczyny śmierci dziewczynki znalezionej w miejscowym lesie. Tymczasem bystry i wnikliwy policjant Dzidzia, który awansował po sukcesie ostatniego śledztwa, pokieruje sprawą śmierci w hotelu Centrum, natomiast Wanycz (Andrzej Seweryn) stanie się źródłem informacji dla dziennikarzy, policji i zastępczyni prokuratora Matwiejskiej (Marianna Gierszewska).

SPRAWDŹ TEŻ: Netflix – nowości na luty 2024. Wśród premier nowy “Rojst” i “Love Never Lies Polska 2”

Akcja, jak wspominaliśmy, rozgrywa się na przełomie tysiącleci, ale będzie się też cofać aż do lat 60. – i tutaj na ekranie pojawi się m.in. Janusz Gajos. W obsadzie znaleźli się też m.in. Piotr Fronczewski, Tomasz Schuchardt, Marcin Bosak, Vanessa Aleksander, Mikołaj Chroboczek i Jan Lubas.

“Rojst Millenium” – premiera już wkrótce, oczywiście na Netfliksie

Za kamerą stanął oczywiście Jan Holoubek, który wraz z Kasprem Bajonem opracował też scenariusz. “Rojst Millenium” liczy łącznie sześć odcinków i wszystkie pojawią się na Netfliksie w dniu 28 lutego. Poprzednie odsłony są już tam dostępne, jakbyście chcieli sobie odświeżyć tudzież nadrobić zaległości.

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Listen on Spreaker.