Serialowe nowości na kwiecień 2024. Wśród premier “Ripley”, “Fallout” i “Sympatyk”

i

Autor: HBO; Amazon Prime Video Serialowe nowości na kwiecień 2024. Wśród premier “Ripley”, “Fallout” i “Sympatyk”

Co warto obejrzeć?

Serialowe nowości na kwiecień. Wśród premier “Ripley”, “Fallout” i “Sympatyk”

2024-04-02 12:46

Kwiecień 2024 na polu serialowym to przede wszystkim nowości, choć nie zabraknie też powrotów – z nowymi odcinkami wróci choćby “Star Trek: Discovery”. Niemniej w nadchodzących tygodniach stawiamy przede wszystkim na debiuty. Zobaczymy m.in. nową adaptację “Utalentowanego pana Ripleya”, a także “Dżentelmena w Moskwie”, długo wyczekiwanego “Fallouta” i kolejny kryminał z Colinem Farrellem w roli głównej.

Serialowe nowości na kwiecień 2024 – co ciekawego zadebiutuje w streamingu?

Bez zbędnego przedłużania, poniżej zamieszczamy listę najgłośniejszych i najciekawszych serialowych premier i powrotów na nadchodzący miesiąc.

Ripley – premiera 4 kwietnia na Netfliksie

Kolejna adaptacja bestsellerowego thrillera psychologicznego pt. “Utalentowany pan Ripley” autorstwa Patricii Highsmith. Tom Ripley (Andrew Scott), oszust z trudem wiążący koniec z końcem w Nowym Jorku we wczesnych latach 60. XX wieku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, by nakłonić jego syna lekkoducha do powrotu z Włoch. Tom decyduje się udać do Italii, co rozpocznie w jego życiu skomplikowaną ścieżkę oszustw, szalbierstw i morderstw. W obsadzie znaleźli się również Dakota Fanning jako Marge Sherwood i Johnny Flynn jako Dickie Greenleaf.

Sugar – premiera 4 kwietnia w Apple TV+

Serial zapowiadany jest jako współczesne i nietuzinkowe podejście do wielbionej przez widzów opowieści detektywistycznej. Colin Farrell (który, przypominamy, rok temu omal nie zgarnął Oscara za swój fenomenalny występ w “Duchach Inisherin”) wciela się tu w rolę Johna Sugara — amerykańskiego prywatnego detektywa próbującego wyjaśnić tajemnicze zniknięcie Olivii Siegel, ukochanej wnuczki legendarnego hollywoodzkiego producenta Jonathana Siegela. Próbując ustalić, gdzież to podziewa się Olivia, nasz bohater odkryje, że familia Siegelów ma sporo mrocznych tajemnic, zarówno świeżych, jak i tych głęboko pogrzebanych.

Brygada – premiera 5 kwietnia w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Serial kryminalny, w którym na czele specjalnej grupy B.R.I staje nowy człowiek załogi, Saïd. Dotychczas grupą przewodził niezłomny Patrick Prigent, charyzmatyczny policjant o niejasnych relacjach z gangsterskim światem. Elitarna jednostka do walki z przestępczością zorganizowaną staje przed kolejnym wyzwaniem. W Paryżu trwa brutalna konfrontacja pomiędzy klanem Perezów i braćmi El Hassani.

Brygada

i

Autor: Canal+ Brygada

Iwájú – 10 kwietnia w Disney+

Po raz pierwszy w historii Walt Disney Animation Studios podjęło współpracę z afrykańskim producentem komiksów i animacji, Kugali. Jej owocem jest ten niesamowity serial osadzony w futurystycznym Lagos, w Nigerii. Bohaterką tej historii jest Tola, młoda dziewczyna z wyspy dla bogaczy i jej przyjaciel, Kole, uzdolniony technicznie samouk. Wspólnie będą poznawać uroki i tajemnice swoich światów. Twórcy z Kugali, Olufikayo Ziki Adeola, Hamid Ibrahim i Toluwalakin Olowofoyeku zabierają widzów na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do krainy “Iwájú”, inspirowaną duchem Lagos, pełną genialnych ujęć, efektów i technologicznych niespodzianek.

Fallout – premiera 11 kwietnia w Amazon Prime Video

“Fallout” powstał na podstawie jednej z najpopularniejszych serii gier wideo wszech czasów. Serial opowiada o życiu w postapokaliptycznym Los Angeles, w którym 200 lat po zagładzie nuklearnej ludzie zmuszeni są do zamieszkania w luksusowych, podziemnych bunkrach, aby chronić się przed promieniowaniem, mutantami oraz niebezpiecznymi bandytami. W takich warunkach bohaterowie muszą nauczyć się żyć w bardzo złożonym i brutalnym świecie.  Lucy (Ella Purnell) to pełna optymizmu mieszkanka schronu, którą charakteryzuje typowy, amerykański duch działania. Jej spokojna natura i idealistyczne podejście do życia zostaje wystawione na próbę, kiedy musi opuścić schron, aby ratować swojego ojca. Maximus (Aaron Moten), młody żołnierz, który awansuje w militarnej frakcji Brotherhood of Steel, robi wszystko, aby realizować cele Bractwa mające przywrócić prawo i porządek na pustkowiach. Ghulem (Walton Goggins) z kolei to moralnie dwuznaczny łowca nagród, który wciąż nosi w sobie 200-letnią historię postnuklearnego świata.

Sympatyk – premiera 15 kwietnia w HBO Max

“Sympatyk” to siedmioodcinkowy miniserial oparty na nagrodzonej Pulitzerem powieści autorstwa Viet Than Nguyen. Thriller szpiegowski i międzykulturowa satyra w jednym opowiada o zmaganiach w połowie francuskiego, w połowie wietnamskiego komunistycznego szpiega podczas ostatnich dni wojny w Wietnamie i wygnaniu w Stanach Zjednoczonych.

W obsadzie znaleźli się Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Phanxine, Vy Le, Ky Duyen, Kieu Chinh, Duy Nguyen, Alan Trong oraz Sandra Oh (“Chirurdzy”, “„Obsesja Eve”), a także Robert Downey Jr., Robert Downey Jr., Robert Downey Jr. i… Robert Downey Jr.

Konflikt: Capote kontra socjeta – premiera 17 kwietnia w Disney+

Drugi sezon antologii Ryana Murphy’ego dla FX “Konflikt: Capote kontra socjeta” to ośmioodcinkowy serial oparty na bestsellerowej książce Laurence’a Leamera “Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany’ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour”. Uznany pisarz Truman Capote obracał się w towarzystwie kobiet ze szczytów elity towarzyskiej – bogatych, wytwornych dam, które błyszczały w odchodzącej w przeszłość epoce nowojorskiej śmietanki towarzyskiej – i które nazywał “łabędziami”. Do tej grupy pięknych i dystyngowanych kobiet należały wielka dama Barbara “Babe” Paley, Slim Keith, C.Z. Guest i Lee Radziwill. Oczarowany i urzeczony nimi, Capote wkradał się w ich życie, zyskiwał ich przyjaźń i stawał się powiernikiem ich sekretów, by na koniec zdradzić je, pisząc słabo zawoalowane historie z ich życia, w których ujawniał ich najskrytsze sekrety.

Dżentelmen w Moskwie – premiera 18 kwietnia w SkyShowtime

Ewan McGregor (seria “Star Wars”, “Halston”, “Trainspotting”) wciela się tu w hrabiego Aleksandra Rostowa, który po rewolucji bolszewickiej odkrywa, że z powodu swojego pochodzenia klasowego i przeszłości znalazł się po niewłaściwej stronie historii. Radziecki sąd daruje mu życie, ale zsyła go do maleńkiego pokoju na strychu wytwornego hotelu Metropol. Jeśli hrabia stamtąd wyjdzie, czeka go egzekucja. Za murami hotelu mijają burzliwe lata i dekady historii Rosji. W swym więzieniu Rostow nie może ich obserwować, za to otwiera się przed nim znacznie ciekawszy świat odkryć duchowych. Budując nowe życie w hotelowym odosobnieniu, poznaje prawdziwą wartość przyjaźni, rodziny i miłości.

Niedaleko pada jabłko – premiera 23 kwietnia w SkyShowtime

Scenariusz serialu został oparty na bestsellerze “New York Timesa” opublikowanym w Polsce pod tytułem “Niedaleko pada jabłko” autorstwa Liane Moriarty. Jest to historia o pozornie idealnej rodzinie Delaneyów. Byli trenerzy Stan (Sam Neill) i Joy (Annette Bening) właśnie sprzedali swoją renomowaną szkołę tenisa i są gotowi wejść w złotą jesień życia. Z radością czekają na to, żeby spędzać więcej czasu z czwórką swoich dorosłych już dzieci (Alison Brie, Jake Lacy, Conor Merrigan-Turner, Essie Randles). Wszystko zmienia się, gdy do drzwi puka ranna, młoda kobieta wnosząca w ich codzienność adrenalinę, za którą tak tęsknili. Gdy pewnego dnia Joy niespodziewanie znika, jej dzieci muszą przyjrzeć się tzw. idealnemu małżeństwu swoich rodziców – tym razem w obliczu wychodzących na jaw mrocznych rodzinnych sekretów.

Martwi detektywi – premiera 25 kwietnia na Netfliksie

Serial rozgrywający się w uniwersum “Sandmana”, oparty na popularnej serii komiksów Neila Gaimana. Głównymi bohaterami są tu Edwin Payne (George Rexstrew) i Charles Rowland (Jayden Revri), czyli Agencja Martwych Detektywów. Nasi protagoniści to nastolatkowie, którzy urodzili się w odstępie kilkudziesięciu lat, ale poznali się dopiero po śmierci i szybko zaprzyjaźnili. Teraz jako duchy wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne. Nie cofną się przed niczym, by być razem — i zmierzyć się ze złymi czarownicami, a nawet Piekłem i Śmiercią we własnej osobie. Z pomocą jasnowidzącej Crystal (Kassius Nelson) i jej przyjaciółką Niko (Yuyu Kitamura) pracują nad rozwiązaniem najtrudniejszych nadprzyrodzonych zagadek królestwa umarłych.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30