“Priscilla”: Jacob Elordi z “Euforii” jako Elvis Presley. Zwiastun i data premiery

i

Autor: A24; AKPA “Priscilla”: Jacob Elordi z “Euforii” jako Elvis Presley. Zwiastun i data premiery

Głośne premiery

Gwiazdor “Euforii” jako Elvis Presley w nowym filmie. Widzowie są podzieleni

2023-06-22 12:40

Po głośnym biopiku Elvisa Presleya nadszedł czas na przyjrzenie się jego relacji z żoną Priscillą. Do sieci trafił wreszcie zwiastun filmu Sofii Coppoli i prezentuje się przepięknie. Niektórzy mają jednak pewne “ale”.

“Priscilla”, w odróżnieniu od “Elvisa” Baza Luhrmanna, koncentruje się na małżeństwie Presleyów, nie relacji słynnego muzyka z jego menadżerem. Za produkcję odpowiada cieszące się powszechnym uznaniem studio A24, które powołało do życia takie hity jak “Midsommar” i oscarowe “Wszystko wszędzie naraz”.

“Priscilla” – Jacob Elordi i Cailee Spaeny jako Elvis i Priscilla Presleyowie

Sofia Coppola reżyserowała na podstawie własnego scenariusza, który oparła na książce Sandry Harmon “Elvis and Me”, będącej zbiorem wspomnień żony króla rock’and’rolla. W rolach głównych zobaczymy gwiazdora “Euforii”, Jacoba Elordiego, oraz znaną z serialu “Mare z Easttown”, Cailee Spaeny, która wykreowała postać Priscilli.

Reakcje internautów na pierwszą zapowiedź są głównie entuzjastyczne – chwalony jest sam klimat filmu, podejście twórców do rzeczonej historii (zeszłoroczny “Elvis” był krytykowany właśnie za zmarginalizowanie postaci żony Elvisa), oraz kreacja Spaeny. Są jednak wątpliwości w kwestii Elordiego – choć utalentowany z niego aktor, niektórym nie do końca pasuje do roli, jaką przyszło mu zagrać. Czy stanie jednak na wysokości zadania i zamknie usta malkontentom? Przekonamy się w dniu premiery.

Dokładna data debiutu filmu “Priscilla” nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że produkcja trafi na nasze ekrany “wkrótce”, tj. jeszcze w 2023 roku.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10