Pomysły na prezent według Jana Pawła z “1670”. Co sprawić bliskim, by uśmiali się do łez?

i

Autor: Robert Pałka/ Netflix Pomysły na prezent według Jana Pawła z “1670”. Co sprawić bliskim, by uśmiali się do łez?

Polskie seriale

Pomysły na prezent według Jana Pawła z “1670”. Co sprawić bliskim, by uśmiali się do łez?

2023-12-22 21:48

Święte za pasem i to już ostatni dzwonek na zakupienie prezentów dla najbliższych. Jak zwykle zostawiliście wszystko na ostatnią chwilę i nie macie ani czasu, ani pomysłu? Spokojna głowa, Jan Paweł Adamczewski wam pomoże, albo nie jest najsłynniejszym Janem Pawłem w historii Polski.

Idę o zakład, że w wielu polskich domach tegoroczne święta należeć będą do “1670” – a przynajmniej w tych, w których tradycją są wspólne filmowo-serialowe seanse. Serial o życiu polskiej szlachty, zaserwowany w przewrotny, komediowy sposób, jest bowiem obecnie na ustach wszystkich i to częściej w tym pozytywnym, aniżeli negatywnym sensie (a to niespodzianka, co?). Co więcej, jego główny bohater potrafi nie tylko nas rozbawić, ale i okazuje się pożyteczny w okresie świątecznym. Czy sami wpadlibyście bowiem na pomysł sprezentowanie swojej żonie chłopa? No, tak też myśleliśmy.  

Jeśli zatem szukacie pomysłu na prezent w wersji last minute, zerknijcie do prezentownika Jana Pawła Adamczewskiego (trzeba przyznać, że ta forma promocji się Netfliksowi całkiem udała).

“1670”: Dobromir Dymecki o czarnym humorze, trudnej współpracy z kozą i wielowymiarowości Bogdana (WYWIAD)

“1670” – o czym jest serial?

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!

“1670” – obsada. Kto wystąpił w głośnym serialu Netfliksa

W obsadzie serialu “1670” znaleźli się m.in.:

  • Bartłomiej Topa jako Jan Paweł, oddany rodzinie i tradycji szlachcic, który ma ambicje zapisać się na kartach historii Polski;
  • Katarzyna Herman jako Zofia, żona Jana, pokładająca większą wiarę w wolę Stworzyciela, niż siłę sprawczą męża;
  • Martyna Byczkowska (gwiazda “Absolutnych debiutantów”) jako Aniela, najmłodsze dziecko Zofii i Jana, którą wybitnie uwiera ciasnota konwenansów XVII wieku;
  • Michał Balicki (znany powszechnie jako Stomil z “Emigracji XD”) jako Stanisław, starszy syn Jana i Zofii;
  • Michał Sikorski jako Jakub, młodszy i ten bardziej bogobojny z synów;
  • Dobromir Dymecki jako Bogdan, szlachcic czystej krwi i brat Zofii, który brał udział we wszystkich najważniejszych klęskach polskiej armii;
  • Andrzej Kłak jako Andrzej, największy wróg Jana, a przy okazji sąsiad i właściciel większej połowy wsi;
  • Kirył Pietruczuk jako chłop Maciej, który w ramach programu wymiany chłopskiej Erasmus przybył do Polski z Litwy i szybko staje się częścią świata kreowanego przez sarmacką fantazję.

Czy “1670” powróci z drugim sezonem? Oto, co wiemy na temat przyszłości serialu Netfliksa

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych
ABSOLUTNI DEBIUTANCI: gwiazdy serialu o kręceniu hitu Netfliksa, nieszablonowych bohaterach i pożyteczności TikToka