1670: sezon 2 powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

i

Autor: Robert Pałka/ Netflix "1670": sezon 2 powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

Polskie seriale

“1670” powróci z drugim sezonem! Jan Paweł Adamczewski przekazał świetne wieści (WIDEO)

2024-03-06 12:33

“1670” to nowy polski serial Netfliksa, który zabiera nas do XVII wieku, by nakreślić losy szlachty i chłopów pańszczyźnianych… w krzywym zwierciadle. Serial cieszy się przychylnością widzów i krytyków, zatem z pewnością ucieszy was fakt, że 2. sezon oficjalnie powstaje.

“1670” – o czym opowiada serial i kto znalazł się w obsadzie?

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!

Za powstanie serialu odpowiadają Maciej Buchwald i Kordian Kądziela (reżyseria) oraz Jakub Rużyłło (scenariusz), zaś w głównej obsadzie znaleźli się Bartłomiej Topa (Jan), Katarzyna Herman (Zofia), Martyna Byczkowska (Aniela), Michał Balicki (Stanisław), Michał Sikorski (Jakub), Kirył Pietruczuk (Maciej), Dobromir Dymecki (Bogdan) i Andrzej Kłak (Andrzej).

“1670” – 2. sezon powstanie. Premiera w przyszłym roku

WRESZCIE możemy wam to oficjalnie ogłosić – tak, “1670” doczeka się 2. sezonu. Netflix potwierdził, że ekipa wróci z kolejną odsłoną, a nam wiadomość przekazał sam Jan Paweł Adamczewski. Ze złych wieści – data premiery to... 2025 rok. Trochę sobie zatem poczekamy...

SPRAWDŹ TEŻ: “1670” – Dobromir Dymecki o czarnym humorze, trudnej współpracy z kozą i wielowymiarowości Bogdana (WYWIAD)

Najpopularniejsze polskie seriale ostatnich lat – jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
“Informacja zwrotna” to adaptacja książki autorstwa…
“Informacja zwrotna”

Jeśli pokochaliście “1670”, to koniecznie obejrzyjcie tych 5 seriali

“Rojst Millenium”: Magdalena Różczka bała się powrotu do roli Jass. Jak wspomina kręcenie 3. sezonu?