Wednesday

i

Autor: Netflix

Polski akcent w serialu Wednesday! Tylko nieliczni zauważyli ten moment

2023-02-02 10:09

"Wednesday" to jeden z najpopularniejszych tytułów w serwisie Netfliksa. Produkcja skradła serca widzów również w naszym kraju. Niektórzy fani oglądali serial wielokrotnie, szukając licznych nawiązań i ciekawostek, które przygotowali twórcy. Co ciekawe, tylko nielicznym udało się zauważyć polski akcent!

Serial "Wednesday" debiutował na Netfliksie w listopadzie 2022 roku. Zaledwie w pierwszym tygodniu subskrybenci Netfliksa poświęcili ponad 341 milionów godzin na obejrzenie przygód Wednesday Addams. To sprawiło, że produkcja momentalnie wskoczyła do TOP10 na platformie streamingowej i stała się najdłużej oglądanym anglojęzycznym serialem w ciągu pierwszych kilku dni. Dzieło Tima Burtona pobiło tym samym rekord "Stranger Things"! Niektórzy widzowie wielokrotnie podchodzili do seansu, chcąc wyszukać ciekawych nawiązań, które twórcy sprytnie poukrywali. I mimo wielu ciekawostek w sieci, niewielu osobom udało się dostrzec... nawiązanie do polskiej kultury!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polskie akcenty w zagranicznych filmach

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Polska kiełbasa w Wednesday? Tylko nieliczni to zauważyli

Twórcy serialu muszą być fanami polskiej kuchni. W jednej ze scen 7. odcinka, gdzie główna bohaterka pracuje nad własną powieścią, można dostrzec ciekawy polski smaczek. Podczas pisania na maszynie, kamera w pewnym momencie najeżdża na kartkę pełną tekstu. Jak zauważył jeden z tiktokerów, Mar.rez96, można tam dostrzec słowa "Polish kielbasas". Moment ma miejsce dokładnie w 6:33 minucie i możecie go zobaczyć poniżej na obrazku.

Wednesday / Polish kielbasa

i

Autor: Materiały Netflix; Kadr z 7. odcinka serialu "Wednesday"
Sonda
Czekasz na drugi sezon Wednesday?

Kiedy drugi sezon Wednesday?

Z początkiem stycznia 2023 roku, streamingowy gigant potwierdził, że "Wednesday" doczeka się kontynuacji. Netflix nie podzielił się jednak z fanami datą premiery drugiego sezonu. Następna część ma liczyć ponownie 8. odcinków, które będą skupiać się na przyjaźni i siostrzeństwie Wednesday i Enid. Twórcy serialu, Al Gough i Miles Millar, zdradzili, że chcą skomplikować wszystkie relacje bohaterów, a zakończenie pierwszej odsłony sprawiło, że mają teraz wiele miejsca na różne swoje pomysły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE