Dom z papieru | To Się Kręci #9

i

Autor: Leon Pietrzak/ESKA.PL

Dom z papieru za kulisami, koreańskie maski i serial o Berlinie. TEGO nie wiedzieliście!

2022-11-12 14:00

Profesor wysłał nas do Banku Hiszpanii, by przybliżyć fanom Domu z papieru zakulisowe ciekawostki oraz przyjrzeć się bliżej nadchodzącym produkcjom w świecie hiszpańskiego serialu. W kolejnym odcinku To Się Kręci dowiecie się m.in. w ilu językach mówi Marsylia oraz jak nakręcono pamiętną scenę z Arturito. Oczywiście to nie wszystko!

Dom z papieru to globalny fenomen. Kiedyś wielka porażka w lokalnej telewizji, a dzisiaj międzynarodowy hit z milionami odsłon. Droga na szczyt nie była lekka, ale Profesorowi i jego ekipie nareszcie się udało! W kolejnym odcinku To Się Kręci postanowiliśmy wyciągnąć z szafy czerwony kombinezon i opowiedzieć Wam o tym, co działo się za kulisami hiszpańskiej produkcji. Z okazji premiery Dom z papieru: Korea przyglądamy się również bliżej nowym maskom oraz uchylamy rąbka tajemnicy na temat Berlina. Nie zabrakło również Lizbony i tajemniczej książki. Jesteś fanem La Casa de Papel? To zakładaj maskę i wspólnie zanurzmy się w świecie La Bandy. ¡Viva la Resistencia!

DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

Jak nakręcono Dom z papieru? W TYCH SCENACH wykorzystano efekty komputerowe

Netflix wydał dobre kilka milionów na realizację i promocję nowych sezonów Domu z papieru. Ekipa na planie powiększyła się dwukrotnie, zatrudniono specjalistów i licznych kaskaderów, wyjechano nawet za granice, by nakręcić niektóre sceny. Najbardziej może zaskakiwać ilość efektów komputerowych, z których korzystano bardzo często! Helikoptery na niebie, widok za oknem, obrazy w policyjnym namiocie, animacja windy w Banku i wiele innych rzeczy - to wszystko było dokładane w postprodukcji. Poniżej możecie zobaczyć dodatkowy materiał, który przedstawia efekty komputerowe PRZED i PO z 5. sezonu Domu z papieru.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak to wyglądało w innych częściach La Casa de Papel, to podobne materiały możecie zobaczyć TUTAJ.