Dom z papieru za kulisami, koreańskie maski i serial o Berlinie. TEGO nie wiedzieliście!

2022-11-12 14:00 Leon Pietrzak
Dom z papieru | To Się Kręci #9
Autor: Leon Pietrzak/ESKA.PL

Profesor wysłał nas do Banku Hiszpanii, by przybliżyć fanom Domu z papieru zakulisowe ciekawostki oraz przyjrzeć się bliżej nadchodzącym produkcjom w świecie hiszpańskiego serialu. W kolejnym odcinku To Się Kręci dowiecie się m.in. w ilu językach mówi Marsylia oraz jak nakręcono pamiętną scenę z Arturito. Oczywiście to nie wszystko!

Dom z papieru to globalny fenomen. Kiedyś wielka porażka w lokalnej telewizji, a dzisiaj międzynarodowy hit z milionami odsłon. Droga na szczyt nie była lekka, ale Profesorowi i jego ekipie nareszcie się udało! W kolejnym odcinku To Się Kręci postanowiliśmy wyciągnąć z szafy czerwony kombinezon i opowiedzieć Wam o tym, co działo się za kulisami hiszpańskiej produkcji. Z okazji premiery Dom z papieru: Korea przyglądamy się również bliżej nowym maskom oraz uchylamy rąbka tajemnicy na temat Berlina. Nie zabrakło również Lizbony i tajemniczej książki. Jesteś fanem La Casa de Papel? To zakładaj maskę i wspólnie zanurzmy się w świecie La Bandy. ¡Viva la Resistencia!

DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

Jak nakręcono Dom z papieru? W TYCH SCENACH wykorzystano efekty komputerowe

Netflix wydał dobre kilka milionów na realizację i promocję nowych sezonów Domu z papieru. Ekipa na planie powiększyła się dwukrotnie, zatrudniono specjalistów i licznych kaskaderów, wyjechano nawet za granice, by nakręcić niektóre sceny. Najbardziej może zaskakiwać ilość efektów komputerowych, z których korzystano bardzo często! Helikoptery na niebie, widok za oknem, obrazy w policyjnym namiocie, animacja windy w Banku i wiele innych rzeczy - to wszystko było dokładane w postprodukcji. Poniżej możecie zobaczyć dodatkowy materiał, który przedstawia efekty komputerowe PRZED i PO z 5. sezonu Domu z papieru.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak to wyglądało w innych częściach La Casa de Papel, to podobne materiały możecie zobaczyć TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE