Sequele, które były lepsze od oryginału. TOP8 najlepszych kontynuacji

2022-06-28 17:21 Leon Pietrzak

Sequele to maszynka do zarabiania pieniędzy. Kiedy film odnosi kasowy sukces, to twórcy chcą powtórzyć wynik finansowy i często decydują się na nakręcenie drugiej części. To jednak jeszcze nie oznacza, że każda następna produkcja w tym samym uniwersum musi być słaba. Wybraliśmy kilka tytułów, które były nawet lepsze od swoich poprzedników!

Kiedy słyszymy o tym, że jakaś ekranowa historia doczeka się swojej kontynuacji, to zazwyczaj nie wierzymy w jej powodzenie. Widzowie najczęściej z niepokojem wyczekują na nowy film lub kolejne odcinki swojego ulubionego tytułu. Obawy mogą być uzasadnione, ponieważ rzadko się zdarza, żeby sequel był lepszy od poprzedniej części. Twórcy często przegrywają z presją producenta, widzów i tworzą kontynuację, chociaż nie mają dobrego pomysłu. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Wystarczy spojrzeć na film Top Gun: Maverick. To doskonały przykład na to, że można zrobić dobry sequel, sięgając nawet po kultową produkcję sprzed wielu lat! Oczywiście powietrzne przygody Toma Cruisa, to nie wszystko. Takich tytułów było więcej, a my wybraliśmy kilka szczególnie godnych uwagi. Jesteśmy ciekawi, czy zgadzacie się z tym zestawieniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Top Gun Maverick - jak nakręcono spektakularne sceny lotniczne? [WIDEO]

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE