Olivia Newton-John nie żyje: oto najlepsze role słynnej aktorki. Nie tylko Grease!

i

Autor: Julien's Auctions/Ferrari Press/East News Olivia Newton-John nie żyje: oto najlepsze role słynnej aktorki. Nie tylko "Grease"!

Olivia Newton-John nie żyje: oto najlepsze role słynnej aktorki. Nie tylko "Grease"!

2022-08-09 11:44

Olivia Newton-John zmarła 8 sierpnia 2022. Australijsko-brytyjska aktorka (która spełniała się również w muzyce) zasłynęła dzięki roli w musicalu "Grease", która otworzyła jej drzwi do międzynarodowej kariery. W jakich filmach zagrała jeszcze Olivia Newton-John? By upamiętnić aktorkę, wyłoniliśmy dla was jej 5 najlepszych występów.

Olivia Newton-John zasłynęła zarówno jako aktorka, jak i gwiazda muzyczna. Zmarła 8 września 2022 roku, w wieku 73 lat. Hołd zmarłej gwieździe złożyło wieku znajomych po fachu, w tym John Travolta (z którym grała w kultowym "Grease") oraz Antonio Banderas.

Olivia Newton-John nie żyje - kim była popularna aktorka? 

Olivia Newton-John przyszła na świat w 1948 roku w Wielkiej Brytanii, jednak wychowała się w Australii. Początkowo spełniała się głównie jako piosenkarka (pierwszego singla nagrała w wieku 18 lat), ale grywała też w lokalnych programach telewizyjnych. Jako wokalistka otrzymała cztery statuetki Grammy, a w 1974 roku reprezentowała swój kraj w konkursie Eurowizji. Prawdziwą gwiazdą została jednak cztery lata później, gdy na ekranach kin zadebiutował musical "Grease", w którym zagrała główną rolę. W 1979 roku królowa Elżbieta II odznaczyła ją Orderem Imperium Brytyjskiego za jej zasługi w filmie i muzyce.

W życiu prywatnym Olivia Newton-John stała się ikoną nadziei i triumfu. Przez 30 lat walczyła bowiem z rakiem piersi. Pierwszą operację przeszła w 1992 roku, a następnie założyła fundację i angażowała się społecznie w promowanie profilaktyki tej choroby. Nawrót choroby nastąpił w 2017 roku i to właśnie ona ostatecznie doprowadziła do śmierci gwiazdy Hollywood. 

Olivia Newton-John - najlepsze role aktorki

W trakcie swojej wieloletniej kariery Olivia Newton-John wykreowała kilka ciekawych postaci. My dziś wyłoniliśmy 5 filmów z jej udziałem, które szczególnie powinniście obejrzeć.

"Grease"

Zacznijmy od oczywistości. Musical o dziewczynie z dobrego domu, która w czasie wakacji zakochuje się w bad boyu i walczy o jego względy, to dziś prawdziwa klasyka kina. To właśnie rola Sandy jest tą najbardziej ikoniczną w dorobku Olivii Newton-John

"Xanadu"

Kolejny musical w dorobku Olivii Newton-John, tym razem utrzymany w klimatach... fantasy, Aktorka wcieliła się tutaj w grecką piękność, która zostaje muzą utalentowanego malarza i usiłuje namówić go do połączenia sił. 

"W swoim rodzaju"

Olivia Newton-John i John Travolta znów łączą siły, tym razem po to, by zaserwować nam opowieść o wynalazcy, który napada na bank, i rezolutnej pracownicy tegoż banku, która postanawia pokrzyżować mu plany. 

"Kochanie, poznaj moich kumpli"

Tym razem Olivia Newton-John w pobocznej roli. "Kochanie, poznaj moich kumpli" to popularna komedia pomyłek o weselu, które szybko wymyka się spod kontroli. 

"Rekinado 5: Efekt płetwiarniany"

Na deser piąta odsłona bodaj najbardziej absurdalnej serii filmów grozy, jakie widziało kino. Tym razem główni bohaterowie zmuszeni są podróżować po całym świecie, by powstrzymać globalny kataklizm, jakim wkrótce ma stać się tytułowe rekinado. 

Groby polskich reżyserów i filmowców. Cz. 3. Niezapomniani