Netflix: nowości na kwiecień 2024. Wśród premier “Ripley”, drugi “Rebel Moon” i spin-off “Sandmana”

i

Autor: Netflix Netflix: nowości na kwiecień 2024. Wśród premier “Ripley”, drugi “Rebel Moon” i spin-off “Sandmana”

Premiery filmowo-serialowe

Netflix z nowościami na kwiecień. Wśród premier “Ripley”, drugi “Rebel Moon” i spin-off “Sandmana”

2024-04-02 12:46

Co obejrzeć na Netfliksie w kwietniu 2024 roku? Streamer zaprezentował listę nadchodzących filmowo-serialowych nowości i czeka nas kilka ciekawych debiutów. W nadchodzących tygodniach zobaczymy m.in. kolejną odsłonę nowego uniwersum Zacka Snydera – może “Rebel Moon 2” jeszcze ocali tę markę – a także “Martwych detektywów” z uniwersum “Sandmana”, “Trudny temat” z Gilian Anderson w roli głównej oraz nową, tym razem serialową adaptację “Utalentowanego pana Ripleya” Patricii Highsmith.

Netflix – premiery na kwiecień 2024. Co zadebiutuje na platformie?

Już na początku kwietnia ukaże się obiecujący serial Netfliksa, w którym Andrew Scott (“Sherlock”, “Fleabag”) zaprezentuje nam swoją interpretację postaci Toma Ripleya (w 1999 roku grał go Matt Damon). Dzień później do oferty serwisu trafi “Mocny temat”, w którym to Gillian Anderson pogrąży księcia Andrzeja – fabułę filmu oparto na niesławnym wywiadzie z 2019 roku, który z założenia miał podreperować nadszarpniętą reputację syna królowej Elżbiety II, a ostatecznie okazał się jego przysłowiowym gwoździem do trumny.

Ponadto ujrzymy też dalsze przygody Kory i reszty jej ekipy w “Rebel Moon – Część 2: Zadająca rany”, kilka romansideł i spin-off “Sandmana” o nastoletnich detektywach, których nawet śmierć nie powtrzymała przed rozwiązywaniem zagmatwanych zagadek kryminalnych. Ale bez zbędnego przedłużania – poniżej znajdziecie dwie listy (serialową i filmową) najciekawszych premier i powrotów Netfliksa na kwiecień br.

Netflix – serialowe nowości kwietnia 2024

Ripley – premiera 4 kwietnia

Kolejna adaptacja bestsellerowego thrillera psychologicznego pt. “Utalentowany pan Ripley” autorstwa Patricii Highsmith. Tom Ripley (Andrew Scott), oszust z trudem wiążący koniec z końcem w Nowym Jorku we wczesnych latach 60. XX wieku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, by nakłonić jego syna lekkoducha do powrotu z Włoch. Tom decyduje się udać do Italii, co rozpocznie w jego życiu skomplikowaną ścieżkę oszustw, szalbierstw i morderstw. W obsadzie znaleźli się również Dakota Fanning jako Marge Sherwood i Johnny Flynn jako Dickie Greenleaf.

Parasyte: The Grey – premiera 5 kwietnia

Niezidentyfikowane pasożyty gwałtownie atakują ludzi i zdobywają władzę. Ludzkość musi zacząć walkę z narastającym zagrożeniem.

Antracyt – premiera 10 kwietnia

W 1994 roku zbiorowe samobójstwo członków sekty z małej alpejskiej wioski trafia na pierwsze strony gazet. Trzydzieści lat później ginie kobieta, która odprawiała rytuały tej dziwnej społeczności, co zaburza delikatną równowagę z trudem odzyskaną przez mieszkańców. Szybko znajduje się idealny podejrzany — Jaro Gatsi, młodzieniec z przestępczą przeszłością, który przybył w góry, by przywrócić swoje życie na właściwe tory. Usilnie stara się udowodnić swoją niewinność przy wsparciu ekscentrycznej Idy — maniaczki komputerowej, która szuka zaginionego ojca. Niedługo później zdają sobie sprawę, że ich związek z tą sprawą nie jest przypadkiem, a poszukiwane przez nich odpowiedzi tkwią głęboko w ich własnej przeszłości.

Antracyt

i

Autor: Christine Tamalet/Netflix Antracyt

Nasz pełny życia świat (dokument) – premiera 17 kwietnia

Serial przyrodniczy z Cate Blanchett w roli narratorki ukazuje inteligencję, zaradność i współzależność form życia na ziemi.

Martwi detektywi – premiera 25 kwietnia

Serial rozgrywający się w uniwersum “Sandmana”, oparty na popularnej serii komiksów Neila Gaimana. Głównymi bohaterami są tu Edwin Payne (George Rexstrew) i Charles Rowland (Jayden Revri), czyli Agencja Martwych Detektywów. Nasi protagoniści to nastolatkowie, którzy urodzili się w odstępie kilkudziesięciu lat, ale poznali się dopiero po śmierci i szybko zaprzyjaźnili. Teraz jako duchy wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne. Nie cofną się przed niczym, by być razem — i zmierzyć się ze złymi czarownicami, a nawet Piekłem i Śmiercią we własnej osobie. Z pomocą jasnowidzącej Crystal (Kassius Nelson) i jej przyjaciółką Niko (Yuyu Kitamura) pracują nad rozwiązaniem najtrudniejszych nadprzyrodzonych zagadek królestwa umarłych.

Netflix – filmowe nowości na kwiecień 2024

Rzeźbiarz łez – premiera 4 kwietnia

Po trudnych latach w sierocińcu Nica i Rigel trafiają do jednej rodziny — i zdają sobie sprawę, że ciągnie ich do siebie zaskakujące uczucie, któremu nie mogą się oprzeć.

Mocny temat – premiera 5 kwietnia

Ten inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat przedstawia kulisy bezkompromisowego dziennikarstwa, które zaowocowało wstrząsającym wywiadem i kompromitującym występem księcia Andrzeja w programie BBC Newsnight. Od napięcia towarzyszącego trudnym negocjacjom producentki Sam McAlister z pałacem Buckingham aż po oszałamiającą potyczkę dziennikarki Emily Maitlis z księciem — ten film to opowieść o kobietach, które wykazały się ogromną odwagą i nie cofnęły się przed niczym, aby świat usłyszał tę historię.

Media antyspołecznościowe: Memy problem (dokument) – premiera 5 kwietnia

Od rickrollingu po viralowe teorie spiskowe — zobacz, jak anonimowy portal internetowy zmienił się w źródło inspirujące chaos w realu.

Rebel Moon – część 2: Zadająca rany – premiera 12 kwietnia

Kontynuacja przygód Kory i ocalałych żołnierzy gotowych na najwyższe poświęcenia. Szykują się oni do walki obok dzielnych mieszkańców Veldt w obronie ich niegdyś spokojnej wioski, a teraz nowej ojczyzny tych, którzy stracili własne w walce z Macierzą. Tuż przed starciem z wrogiem żołnierze muszą zmierzyć się jeszcze z prawdami o własnej przeszłości, które ujawniają powody, jakie pchnęły ich do walki. Kiedy brutalne imperium z całą mocą uderza w rodzącą się rebelię, zadzierzgują się nierozerwalne więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

Ponadto w serwisie pojawi się szereg filmów i seriali na licencji, w tym m.in. “Gliniarz z Beverly Hills” (części I-III), szósty sezon “The Good Doctor”, cztery sezony “Sherlocka” i sześć sezonów “Seksu w wielkim mieście”.

SPRAWDŹ TEZ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze seriale Netfliksa. Top10 produkcji, które powinniście obejrzeć

Ed Skrein i Sofia Boutella: Zack Snyder to marzenie każdego aktora? Rozmawiamy z główną obsadą “Rebel Moon”