Najbardziej niedocenione polskie seriale. 5 tytułów, które zasłużyły na większy rozgłos i uznanie

2022-05-02 20:50 Natalia Nowecka

Polskie seriale już wielokrotnie udowodniły, że potrafią dorównywać zachodnim produkcjom pod względem ambicji i poziomu realizacji. Kilka rodzimych tytułów zostało nawet docenionych poza granicami naszego kraju. Są jednak przypadki niedocenionych perełek, które zasługują na więcej miłości, niż otrzymały. Oto 5 z nich.

Polski rynek serialowy prężnie się rozwija. Każdego roku powstaje coraz więcej produkcji, z których możemy być dumni i które chwalą widzowie z różnych zakątków świata. Za przykład posłużyć mogą takie tytuły jak "Wataha", "Belfer", czy "Ślepnąc od świateł". Inne produkcje, choć nie odbiły się szerokim echem za granicą, cieszą się uznaniem w obrębie naszego kraju (tutaj przoduje chociażby "Stulecie Winnych"). 

Dziś skupimy się jednak na polskich serialach, które choć w niczym nie ustępują tym wymienionym powyżej, nie zostały przyjęte z takim entuzjazmem, lub (co szokujące) nie odbiły się zbyt szerokim echem. A już na pewno nie takim, jakim powinny. 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, których nie musimy się wstydzić. TOP10 tytułów, które zachwyciły cały świat!

Najbardziej niedocenione polskie seriale - TOP5

W naszej galerii (którą znajdziecie w górnej części artykułu) zawarliśmy 5 polskich seriali, które - w naszej opinii - nie otrzymały wystarczająco wiele miłości. To odcinkowe produkcje, które albo nie przebiły się do mainstreamu i słyszeli o nich zaledwie nieliczni, albo spotkały się z niezasłużenie chłodnym przyjęciem.

ZOBACZ TAKŻE: Świetne seriale, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście, a POWINNIŚCIE

Sonda
Lubisz oglądać polskie seriale?

QUIZ. Współczesne polskie seriale. Znasz ich bohaterów? Nawet bez TV 8 punktów to wręcz twoja powinność

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Hanka Mostowiak, którą w serialu „M jak Miłość’ grała Małgorzata Kożuchowska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE