Stulecie Winnych - 5 powodów, dla których jest to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat

2022-03-19 15:13 Natalia Nowecka
Stulecie Winnych 4 - pierwsze zdjęcia z nowego sezonu
Autor: materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to turbopopularny polski serial kostiumowy, który szturmem podbił serca widzów. Produkcja Telewizji Polskiej powróciła do nas z 4. sezonem, a my tymczasem postanowiliśmy udowodnić wam, że naprawdę jest to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat.

"Stulecie Winnych" to serialowa adaptacja bestsellerowej serii powieści Ałbeny Grabowskiej, która przybliża nam historię kilku pokoleń tytułowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa. Serial Telewizji Polskiej cieszy się ogromną popularnością i - w naszej opinii - w pełni zasłużenie. Co jest w nim tak wspaniałego?

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko "Stulecie Winnych" - oto 5 najlepszych polskich seriali kostiumowych

Stulecie Winnych - 5 powodów, dla których jest to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat

"Stulecie Winnych" to obecnie jeden z najlepszych polskich seriali? A jakże! Choć, gdy słyszymy hasło najlepszy polski serial, do głowy przychodzą nam wpierw produkcje pokroju "Watahy" i "Ślepnąc od świateł", opowieść o rodzinie Winnych nie powinna umykać naszej uwadze.

W ostatnich latach powstało wiele polskich seriali, których naprawdę nie musimy i wręcz nie powinniśmy się wstydzić. Jednym z nich jest właśnie "Stulecie Winnych". Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Stulecie Winnych = angażująca fabuła

Ałbena Grabowska wykreowała świat, w którym zwyczajnie nie ma chwili na nudę. Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to nieco nie na miejscu, gdyż mówimy w końcu o serialu, który obrazuje makabryczne i przede wszystkim historyczne wydarzenia, pokroju II Wojny Światowej. Chodzi nam po prostu o to, że "Stulecie Winnych" to produkcja, która nie bawi się w półśrodki i zapchajdziury. Akcja pędzi w odpowiednim tempie, ani na chwilę nie zwalniając i przede wszystkim - nie nużąc nas. Co więcej, opowieść jest tak fascynująca, że zatracamy się w niej bez reszty i stale pragniemy więcej. A to nie łatwa sztuka, zwłaszcza, że mowa o serialu, który liczy już cztery sezony.

ZOBACZ TAKŻE: Stulecie Winnych - czy serial oparty jest na faktach?

Stulecie Winnych = świetne aktorstwo

Każdy z aktorów zaangażowanych w "Stulecie Winnych" spisał się na medal i wycisnął ze swojej roli wszystko, co najlepsze. Przez ekran przewijają się zarówno wielkie nazwiska polskiej sceny filmowej, jak i debiutujący aktorzy, którzy w niczym nie ustępują swoim starszym stażem kolegom i koleżankom z planu.

Stulecie Winnych = ciekawi bohaterowie

Każda z postaci, którą poznajemy w "Stuleciu Winnych" ma swój unikalny charakter, kawał intrygującej historii i po prostu to coś. Bohaterowie tego serialu szybko chwytają nas za serce (i nierzadko je łamią, ale o tym zaraz).

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale na światowym poziomie. Co trzeba obejrzeć?

Stulecie Winnych = wielkie emocje

Kto choć raz nie płakał oglądając "Stulecie Winnych", niech pierwszy rzuci kamieniem. Ta opowieść pochłania nas bez reszty, a wydarzenia dziejące się na ekranie dotykają nas z rzadko spotykaną (przynajmniej na polskim rynku serialowym) siłą. 

Stulecie Winnych = piękne (i realistyczne!) kostiumy

"Stulecie Winnych" to serial kostiumowy, zatem oczywiście ubiór bohaterów oraz scenografia grają tu pierwsze skrzypce, jeśli chodzi o realizm świata przedstawionego. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a nic nie stanowi lepszej wizytówki period dramy (że tak zarzucimy z angielskiego), jak właśnie kostiumy i wystrój wnętrz. I twórcy "Stulecia Winnych" również na tym polu spisali się na medal. Znajdźcie nam drugi polski serial kostiumowy, w którym kostiumy byłyby tak autentyczne i przekonywujące. Poczekamy. 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie wersje zagranicznych seriali. Były lepsze od oryginałów?

Stulecie Winnych. Tak kręcono 4 sezon! Zdradzamy wszystkie tajemnice z planu
Sonda
"Stulecie Winnych" - który sezon jest najlepszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE