Max wchodzi do Polski zastępując HBO Max. Co się zmieni? Jakie będą ceny i pakiety? Wyjaśniamy

i

Autor: Warner Bros. Discovery/ Max Max wchodzi do Polski zastępując HBO Max. Co się zmieni? Jakie będą ceny i pakiety? Wyjaśniamy

Ważne info

Max wchodzi do Polski zastępując HBO Max. Co się zmieni? Jakie będą ceny i pakiety? Wyjaśniamy

2024-06-10 13:23

HBO Max nie żyje, niech żyje Max – stało się nieuniknione i przedstawiciele Warner Bros. Discovery potwierdzili zmianę serwisu w Polsce. Kiedy Max zawita w naszym kraju i co to oznacza dla użytkowników HBO Max? Zaprezentowano wszystkie pakiety, w tym ten z reklamami.

Max w Polsce już w czerwcu – ta platforma zastąpi HBO Max

W Stanach Max działa już pełną gębą, zatem i do Polski musiało kiedyś dotrzeć. Tym samym platforma HBO Max nie zabawiła na naszym rynku zbyt długo, bo tylko dwa lata. Jak zapowiadają włodarze Warnera, Max zapewni subskrybentom ponad dwukrotnie większą bibliotekę treści w porównaniu z HBO Max. Serwis streamingowy zaoferuje użytkownikom także dostęp do najpopularniejszych kanałów telewizyjnych w różnych kategoriach tematycznych, w tym do kluczowych lokalnych i globalnych stacji newsowych – TVN24 i CNN.

Ogromnie się cieszę mogąc podzielić się ekscytującą informacją, że wejście Max na polski rynek nastąpi już w czerwcu. Max będzie platformą, na której użytkownicy znajdą niezrównaną bibliotekę treści – najlepsze światowe i polskie filmy oraz seriale. Mam nadzieję, że dostarczą one naszym widzom mnóstwo rozrywki, niezapomniane emocje i wzruszenia. Max otwiera również przed całą branżą, w tym rynkiem reklamy i dystrybucji, nowe możliwości współpracy. Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata. Jest to ważny krok na drodze rozwoju naszych platform streamingowych. Staramy się, by były one jak najlepiej dopasowane do potrzeb i gustów naszych widzów. To także nowy rozdział w obszarze inwestycji Warner Bros. Discovery w Polsce w najlepsze treści lokalne. Chcemy stać się platformą pierwszego wyboru, na której każdy odbiorca znajdzie dla siebie niezliczone tytuły filmowe, dokumentalne, serialowe, telewizyjne, a ponadto sport, informacje i programy dla dzieci – mówi Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Max – premiera w Polsce i oferta

W naszym kraju platforma Max zawita 11 czerwca, czyli tuż przed ich najgłośniejszą serialową premierą roku – 2. sezonem “Rodu smoka”.  W ofercie wciąż dostępne będą hity pokroju “Barbie” i “Wonki”, a z czasem pojawią się także wyczekiwane seriale Max Original takie jak drugi sezon “Odwilży” Xaverego Żuławskiego czy “Pingwin” oraz film “Diuna: Część Druga”.

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: co trzeba pamiętać z pierwszego sezonu? Szybka powtórka przed nowymi odcinkami

Ponadto jeszcze w tym roku w serwisie zadebiutują polskie dokumenty Max Original – “Król Zanzibaru”, “Łowcy skór” czy “Hope” Martyny Wojciechowskiej. Max w Polsce pracuje także nad dwoma nowymi produkcjami serialowymi, do których zdjęcia rozpoczną się już wkrótce – co jest o tyle zaskakujące, że niesławny David Zaslav (Warner Bros. Discovery) jakiś czas temu zapowiadał rezygnację z produkcji lokalnych, co poskutkowało m.in. sprzedażą “Warszawianki”.

Max w Polsce – pakiety i ceny

Max to wyjątkowa oferta dostępna zarówno w formie “na żądanie”, jak i kanałów linearnych. Max będzie niezrównany pod względem contentowym i bardzo konkurencyjny cenowo – podkreśla Maciej Gozdowski, Group Vice President – Streaming w TVN Warner Bros. Discovery.

Choć Maciej Gozdowski górnolotnie obiecuje konkurencyjne ceny, w informacji prasowej brak konkretów względem kosztów, jakie poniosą użytkownicy i czy różnić się będą one względem cennika HBO Max. Zaprezentowana rozpiska pakietów prezentuje się następująco:

Pakiet podstawowy:

 • Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.
 • Możliwość pobrania do 30 tytułów, aby oglądać je offline.
 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet Premium:

 • Najlepsze doświadczenie oglądania seriali, filmów i programów.
 • Oglądnie seriali, filmów i programów na czterech obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach.
 • Możliwość pobrania do 100 dostępnych tytułów, aby oglądać je offline.
 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport”:

 • Dostęp do bogatej biblioteki kanałów na żywo m.in. stacji informacyjnych – TVN24 i CNN, rozrywkowych – TVN, TVN7, dla dzieci – Cartoon Network i Cartoonito, a także sportowych – Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz relacji z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i wielu więcej.
 • Dostępny jako dodatek do każdego bazowego pakietu.
 • Oglądnie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron

Najlepsze seriale HBO. TOP10 produkcji, które po prostu MUSICIE obejrzeć

Aktorzy, do których WSZYSCY stracili szacunek | To Się Kręci #32