Marcin Dorociński na pierwszym zdjęciu z "Wikingowie: Walhalla". Kogo zagrał?

2022-11-22 12:21

Marcin Dorociński w kolejnym zagranicznym hicie. Tym razem polski aktor wystąpił w kontynuacji "Wikingów", realizowanej na zlecenie Netfliksa. Jak prezentuje się w nowej roli i co wiemy o jego występie?

Marcin Dorociński to bezsprzecznie uzdolniony polski aktor, który prężnie rozwija swoją międzynarodową karierę. Cały świat mógł go już podziwiać w "Gambicie królowej", a wkrótce ujrzymy go nie tylko w kolejnej odsłonie serii "Mission: Impossible", ale także w kontynuacji serialu "Wikingowie: Walhalla", która zmierza powoli na Netfliksa. 

Marcin Dorociński na pierwszym zdjęciu z "Wikingowie: Walhalla". Kogo zagrał?

"Wikingowie: Walhalla" to popularny serial giganta streamingowego, który za kilka tygodni powróci z 2. sezonem. Jedną z postaci, które w nim poznamy, będzie odgrywany przez Dorocińskiego Jarosław I Mądry z dynastii Rurykowiczów. Był to historyczny władca Rusi Kijowskiej, który po śmierci ojca walczył o tron ze swoim bratem Świętopełkiem i zmierzył się nawet z Bolesławem Chrobrym. Ostatecznie zwyciężył w konflikcie w 1019 roku, a w jego życiorysie pojawił się kolejny polski akcent - siostra Jarosława Mądrego poślubiła polskiego księcia Kazimierza Odnowiciela. Na obecną chwilę nie wiemy niestety, jak duża będzie rola Marcina Dorocińskiego. 

"Wikingowie: Walhalla" - kiedy premiera 2. sezonu i co w nim zobaczymy?

Mimo niezbyt przychylnych opinii, Netflix postanowił przedłużyć serial "Wikingowie: Walhalla" na kolejne dwa sezony. Nadchodzacy zawita w bibliotece platformy w dniu 12 stycznia 2023 roku.

Drugi sezon zaczyna się tuż po tragicznym upadku miasta Kattegat, który zniszczył marzenia tych bohaterów i zmienił ich przeznaczenie. Są teraz zbiegami w Skandynawii i muszą wystawić na próbę swoje ambicje i odwagę w świecie, który w niczym nie przypomina fiordów Kattegat.

Sonda
Obejrzysz drugi sezon Wikingowie: Walhalla?
O co chodzi z tymi Wikingami? | To się kręci #2