Jenna Ortega: kim jest aktorka grająca Wednesday w serialu Netfliksa?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Jenna Ortega: kim jest aktorka grająca Wednesday w serialu Netfliksa?

Jenna Ortega: kim jest aktorka grająca Wednesday w serialu Netfliksa? Wystąpiła w wielu głośnych produkcjach!

2022-06-07 14:30

Jenna Ortega znalazła się na językach całego świata za sprawą jej roli w serialu "Wednesday" od Netfliksa. Kim jest młoda aktorka i gdzie wcześniej wystąpiła? Sprawdziliśmy!

Jenna Ortega to główna gwiazda serialowego spin-offu "Rodziny Addamsów". Nowa odtwórczyni roli Wednesday zachwyciła cały świat po tym, jak Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź produkcji. Wielu z was z pewnością zastanawia się, kim jest Jenna Ortega i gdzie mogliście ją wcześniej oglądać. Wyjaśniamy!

Jenna Ortega: kim jest aktorka grająca Wednesday w serialu Netfliksa?

Jenna Ortega to 20-letnia amerykańska aktorka, która już w wieku sześciu lat postanowiła związać swoje życie ze światem filmu. Dwa lata później wzięła udział w pierwszym przesłuchaniu, a zadebiutowała w małych rólkach w serialach "Rob" i "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Następnie pojawiała się w rolach epizodycznych w takich produkcjach, jak na przykład "Iron Man 3", "Rake" i "Jane the Virgin". Jej pierwszą większą rolą był angaż do serialu "Richie Rich", jednak prawdziwą sławę i rozpoznawalność przyniósł jej występ w netfliksowym serialu "You", gdzie wcieliła się w bliską przyjaciółkę głównego bohatera (pojawiła się w 2. sezonie).

Następnie Jenna Ortega zaczęła dostawać coraz bardziej znaczące role. Zagrała w "Dzień na tak", "The Fallout" i horrorze "Opiekunka: Demoniczna królowa", gdzie zachwyciła wszystkich widzów. W ostatnim czasie mogliśmy ją podziwiać w najnowszej odsłonie kultowej serii grozy "Krzyk" oraz horrorze "X"

ZOBACZ TAKŻE: "Co robimy w ukryciu" z kolejnymi sezonami! Głośny serial dostał zamówienie na 5 i 6 serie. Kiedy premiera?

Swoje pięć minut sławy Jenna Ortega zawdzięcza obecnie angażowi do głośnego serialu Netfliksa, za który odpowiada Tim Burton. Wcieli się tam w ikoniczną postać Wednesday Addams i na obecną chwilę zapowiada się, że powali wszystkich na kolana. Pierwsza zapowiedź serialu udowodniła, że Jenna Ortega pasuje do tej postaci, jak nikt inny, a jej dotychczasowe dokonania wskazują, że talentu również jej nie brakuje. Nadchodzi najlepsza ekranowa wersja Wednesday? Przekonamy się!

Wednesday: kiedy premiera serialu?

W obsadzie serialu nie brakuje innym znanych nazwisk. Na ekranie, u boku Jenny Ortegi, pojawią się bowiem między innymi Catherine Zeta-Jones jako Morticia Addams, Luis Guzmán jako Gomez Addams, Issac Ordonez jako Pugsley Addams, Victor Dorobantu jako Rąsia, George Burcea jako Lurch oraz gwiazda "Gry o tron", Gwendoline Christie. Niestety, dokładna data premiery serialu "Wednesday" nie została jeszcze ujawniona. Wiemy jedynie, że spin-off "Rodziny Addamsów" zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE: Seriale 2022 - najgłośniejsze premiery. Tych produkcji NIE MOŻECIE przegapić

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?