"Indiana Jones 5" w pierwszym zwiastunie! Co zobaczymy w filmie?

2022-12-02 9:48 Natalia Nowecka
Indiana Jones 5: zwiastun i fabuła nowej odsłony kultowej serii
Autor: kadr z wideo/ Lucasfilm "Indiana Jones 5": zwiastun i fabuła nowej odsłony kultowej serii

"Indiana Jones 5" doczekał się wreszcie pierwszego zwiastuna i oficjalnego tytułu. Co zobaczymy w kolejnej odsłonie serii, będącej jednocześnie pożegnaniem Harrisona Forda z ikoniczną rolą?

"Indiana Jones 5", a właściwie "Indiana Jones and the Dial of Destiny" to jedna z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier 2023 roku. W najnowszej odsłonie kultowej serii zobaczymy jak tytułowy bohater znów walczy z nazistami, a u jego boku stanie chrześnica imieniem Helena (w tej roli gwiazda "Fleabag" Phoebe Waller-Bridge). Disney był tak miły, że przy okazji Comic Conu w Brazylii pokazał wreszcie pierwszy zwiastun.

"Indiana Jones 5" - zwiastun. Co zobaczymy w filmie?

Fabuła "Indiana Jones and the Dial of Destiny" przeniesie nas do 1969 roku, kiedy to wyścig kosmiczny pomiędzy USA, a ZSRR ujawnił kilka niewygodnych dla Jonesa faktów. W końcu w kosmos Amerykanów wysłali między innymi byli naziści, którzy w filmie znów spróbują przejąć władzę nad światem. Głównym antagonistą będzie grany przez Madsa Mikkelsena Voller, który trafi na trop tajemniczego artefaktu obdarzonego wielką mocą. Jego pomagierem będzie Klaber (w tej roli Boyd Holbrook), zaś asystentką (i możliwe, że następczynią) Indiany wspomniana Helena.

"Indiana Jones and the Dial of Destiny" - kiedy premiera?

Za kamerą stanął James Mangold, a w roli głównej po raz ostatni zobaczymy Harrisona Forda. W rolach drugoplanowych wystąpią ponadto Antonio Banderas, Toby Jones, Thomas Kretschmann i Shaunette Renée Wilson. "Indiana Jones and the Dial of Destiny" zawita na ekranach kin 30 czerwca 2023 roku.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE